in

Matka opowiada o swoim porodzie. Pragnie aby świat poznał prawdę o cesarce i kobietach, które ją przeszły.

Panuje powszechne przekonanie, że cesarskie cięcie jest łatwiejsze niż tradycyjny poród. Pewna matka postanowiła, że pokaże, jak jest naprawdę i że wybór cesarskiego cięcia to nie droga na skróty. W tym celu pokazała swój brzuch, gdy od porodu minęło już parę godzin.

Olivia White to mama dwóch córeczek, a także blogerka. Nie obawia się, że powie coś niestosownego lub napisze – dlatego w jej postach często możemy znaleźć temat porodu czy macierzyństwa. Parę dni temu na Instagramie pojawiło się zdjęcie jej brzucha i ten oto opis:

„Słuchajcie, wiem, że to nie jest zdjęcie, na którym wyglądam najlepiej, ale chyba każda mama chciałaby mieć zdjęcie zrobione po porodzie, aby wiedzieć, w którym miejscu brzuch został przecięty i wyciągnięto stamtąd małego człowieka. Ja osobiście nie mogłam tego miejsca widzieć, bo nadal miałam spuchnięty brzuch po cesarskim cięciu. Tak właśnie się po nim wygląda, na kilka godzin po zabiegu.”

,,Każdy sądzi, że poszłam na łatwiznę, ale ten kto tak sądzi, nie wie, jak to jest mieć dziurę w brzuchu o wielkości 15 centymetrów. Ta dziura zszyta żyłką wygląda niezbyt ciekawie, a ty masz poczucie, że zaraz pęknie i wypadną z niej wszystkie twoje wnętrzności. Trzeba dodać, że kiedy znieczulenie działa, wszystko jest w miarę w porządku, ale kiedy przestaje działać, to jest takie uczucie, jakbyś został przejechany przez autobubus, który cofa się i przejeżdża cię jeszcze raz. Jeśli twój lekarz wyczuje moment i trafi z drugą dawką znieczulenia, poczujesz znów na chwilę, że żyjesz. Ale to wszystko wiąże się z cierpieniem.”
 

 
,,Potem przez długi czas chodzisz w majtkach kończących się pod pachami, bo kiedy pomyślisz, że nadal pomiędzy twoim pępkiem a łonem jest kanion – robi ci się niedobrze. Chyba każdy kto przechodził cesarskie cięcie, nie obnosi się ze swoją blizną. I pomimo tego, że w sukienkach sprzed ciąży wyglądam jak kangurzyca z torbą, nie zamieniłabym się na nic innego w świecie.”
 
Olivia spotkała się z ogromnym odzewem pod swoim zdjęciem – odbiorcy podziękowali jej za post i zdjęcie, które opublikowała. Trzeba pamiętać, że cesarskie cięcie to bardzo często konieczność, a nie jedna z możliwości wyboru, a także o tym, że żaden poród nie jest łatwy.
 
Wszystkie matki są cudownymi istotami i przechodzą przez różne cierpienia dla nas – dzieci.
 
Podziel się tym artykułem, jeśli również tak uważasz.