fot. YOUTUBE/ SPRAWDZAM JAK
in

Polak poszedł na zakupy do amerykańskiego sklepu. Ceny zaskoczyły internautów

Dymitr Błaszczyk – znany polski youtuber, niedawno zdecydował się na wizytę w Stanach Zjednoczonych. Podczas swojego pobytu postanowił odwiedzić jeden ze sklepów spożywczych w Los Angeles i podzielić się ze swoimi ponad milionem subskrybentów informacjami na temat cen produktów.

Ceny w amerykańskich sklepach

Zaskoczyć mogą ceny podstawowych artykułów spożywczych, takich jak chleb, kurczak, warzywa i owoce. Choć inflacja w marcu spowolniła, ceny wciąż będą rosnąć, ale w nieco wolniejszym tempie.

Według relacji Dymitra, bochenek chleba kosztuje ponad 10 zł, a jeden banan około 82 gr. Filet z piersi kurczaka jest wart około 30 zł, a za jeden pomidor trzeba zapłacić około 1 zł 25 gr. Ser żółty to wydatek rzędu blisko 20 zł, a makaron „świderki” kosztuje 4 zł. Gotowa lazania to koszt około 34 zł, a słoik masła orzechowego to wydatek rzędu 19 zł. Musimy pamiętać, że to nie jest cena ostateczna, ponieważ w Stanach Zjednoczonych przy kasie zostaje doliczony jeszcze podatek.

Relacja Youtubera wywołała lawinę komentarzy pod nagraniem:
„Mega tanio jest biorąc pod uwagę Amerykanów ich wypłaty… Nigdy się nie przelicza waluty”
„Drogo to jest w Polsce i niestety będzie coraz drożej.”
„dla biednych Polaków zdecydowanie za drogo”
„Normalne ceny. W UK bardzo zbliżone. Wiadomo, są sklepy, gdzie można kupić taniej, ale ogólnie na całym świecie jest podobnie”
– komentują internauci.