fot. tiktok/martazoecarter
in

Polka zrobiła zakupy w „Biedronce” w Nowym Jorku. Ceny zaskoczą niejednego

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w Polsce, można znaleźć sklepy oferujące polskie jedzenie. Jedną z popularnych sieci jest „Biedronka”, która cieszy się uznaniem polskiej diaspory w Nowym Jorku. TikTokerka z Polski, która na co dzień mieszka w tym mieście, postanowiła pokazać na filmiku ceny produktów w tym sklepie. Okazało się, że niektóre produkty są tańsze niż w Polsce!

Ceny polskich produktów w Nowym Jorku

Już na wejściu do sklepu Polka zwróciła uwagę na Delicje, które kosztowały tylko 99 centów (ok. 4,40 zł), podczas gdy w Polsce trzeba zapłacić za nie około 5,19 zł. Na półkach sklepu w USA można znaleźć wiele innych polskich produktów, takich jak draże, wafelki Grześki, Góralki i śliwki kandyzowane w czekoladzie, czyli popularna Śliwka Nałęczowska. Za opakowanie tej ostatniej trzeba zapłacić 4,99 dolarów, czyli około 22 zł, co jest nieco niższą ceną niż w Polsce.

TikTokerka pokazała również ceny soków do rozcieńczania z wodą. Duża butelka kosztowała 6,99 dolarów (ok. 31 zł), co może wydawać się dość drogie, ale trzeba pamiętać o różnicy w kosztach życia między USA a Polską.

@martazoecarter #polska #ameryka #nowyjork #ameryk #amerykanie #amerykańskiej #angielskiamerykański #angielski ♬ original sound – sped up songs

Ile kosztują zakupy na tydzień?

Polka pokazała również, jakie są ceny „obiadowych” zakupów na tydzień w USA. W jej koszyku znalazły się produkty takie jak ryż, fasolka, ser, makaron, awokado, pesto, pomidory oraz banany.

Za duże opakowanie ryżu zapłaciła około 33 złote, za dwie puszki fasolki – 23 złote i 90 groszy, za fasolkę z sosem – 23 złote i 50 groszy, a opakowanie tartego sera kosztowało 26 złotych i 60 groszy. Za makaron zapłaciła około 13 złotych i 70 groszy, a dwa awokado kosztowały 26 złotych i 57 groszy.

Na liście zakupów znalazły się również: słoik pesto w cenie 26 złotych i 17 groszy, dwa pomidory po 7 złotych i 64 grosze oraz kiść bananów za 10 złotych i 31 groszy.

Łączna cena zakupów wyniosła 43 dolary i 25 centów, co przeliczone na polską walutę daje kwotę około 192 złotych.

Podsumowując, ceny polskich produktów w sklepach w Stanach Zjednoczonych nie są zawsze wyższe niż w Polsce. W niektórych przypadkach okazują się być nawet tańsze. Jednak, trzeba pamiętać, że koszty życia w USA są znacznie wyższe niż w Polsce, co może wpływać na ceny produktów w sklepach.

@martazoecarter #polska #ameryka #nowyjork #angielski #zakupycheck #cenywsklepie #angielskiamerykański #zakupyspozywcze ♬ All I need Sped Up – SpedUp Boy

Źródło: fakt.pl, tiktok/martazoecarter