in

Kierowcy muszą być gotowi na takie podwyżki jeszcze w tym tygodniu. Ceny paliw porażają!

Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że musimy być przygotowani na kolejne podwyżki cen paliw. To, z czym teraz mamy do czynienia, to nic w porównaniu z tym, co dopiero ma nadejść.

Na obecną chwilę za litr „95” musimy zapłacić około 8 złotych. Kierowcy chętnie dzielą się zdjęciami ze stacji paliw, na których widać szokujące ceny. Analitycy nie mają dobrych wiadomości.

Będzie jeszcze gorzej?

„Średnie ceny benzyny 95 i 98 oktanowej wzrosły odpowiednio o 54 i 65 gr/l, oleju napędowego o 31 gr/l. Podobnie jak przed tygodniem nieznacznie tanieje autogaz o 2 gr/l” – zaznaczono w analizie BM Reflex, jak przytacza Radio ZET.

Niebawem będziemy musieli zapłacić 10 zł za litr paliwa?

„Wszystko jest możliwe” – odpowiada Rafał Zywert, analityk BM Reflex w programie „Newsroom WP”.

Jest to bardzo pesymistyczna prognoza, a szanse na poprawę sytuacji są znikome.

„Ryzyko dalszych podwyżek jest wysokie” – grzmią specjaliści.

Jak wynika z najnowszych prognoz, cena benzyny i oleju napędowego może wzrosnąć o 10 do 20 gr na litrze. Kolejne podwyżki będą możliwe do zauważenia jeszcze w tym tygodniu.

„Za litr benzyny będzie płacić ok. 8,20-8,30 zł. Podrożeje zapewne także olej napędowy. W ubiegły czwartek średnia krajowa dla diesla wynosiła 7,40 zł. Niestety, w tym tygodniu będzie to przynajmniej 7,80-7,90 zł. I do takich poziomów musimy się przyzwyczajać.” – oznajmił 6 czerwca w programie „Newsroom WP” Rafał Zywert, analityk BM Reflex.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródła: popularne.pl