in

„Takiej podwyżki jeszcze nie było”. Tyle będziemy płacić za chleb w 2023 roku

Przygotuj się na podwyżki cen chleba w 2023 roku. Piekarze zapowiadają, że będą musieli zwiększyć ceny swoich produktów. Jeśli jesteś osobą, która regularnie kupuje chleb, to na pewno martwisz się o to, ile będziesz musiał zapłacić za swój ulubiony bochenek.

Ceny w 2023 roku mogą zaskoczyć. Znamy szczegóły.

Ile będzie kosztować chleb w 2023 roku?

W dużym mieście na obecną chwilę za najtańszy chleb baltonowski trzeba zapłacić 5 zł, ale w niektórych piekarniach cena może wynosić nawet 7 zł za półkilogramowy bochenek. Niestety, sytuacja może się jeszcze pogorszyć, więc już teraz warto zacząć planować swój budżet na przyszły rok.

„Wzrost cen chleba w 2023 roku może jeszcze przyspieszyć. Cena półkilogramowego chleba pszennego może wzrosnąć do nawet 8 złotych” – ostrzega w TVN 24 Grzegorz Pellowski, zajmujący się jedną z gdańskich piekarni.

I dodaje:

„Będzie to drastyczna podwyżka, bardzo wysoka, nigdy takiej podwyżki jeszcze nie było”.

Piekarnie zmuszone są do podnoszenia cen swoich produktów, ponieważ ceny surowców, takich jak cukier, mąka i tłuszcze, znacząco wzrosły w ostatnim czasie. Do tego dochodzą wysokie koszty energii, takie jak prąd i gaz, które również wpływają na ostateczną cenę chleba.

Najgorszy z możliwych scenariuszy zakłada, że cena chleba dojdzie nawet do 10 zł.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło:TVN24.pl