fot. facebook/Kobieta w Sadzie
in

Zdjęcie z ceną polskich truskawek podbija sieć. To nie żaden fotomontaż

Coraz głośniej mówi się o drożyźnie warzyw i owoców na straganach i w sklepach spożywczych. W Warszawie cena za kilogram polskich truskawek przekroczyła już 40 złotych. Na polskich straganach jeszcze niedawno można było liczyć tylko na owoce importowane, ale coraz częściej pojawiają się już polskie produkty.

Cena truskawek szokuje

Chociaż na wielu bazarach można już kupić świeże polskie truskawki, to nie wszystkich będzie stać na takie wydatki. W jednym z postów na profilu „Kobieta w sadzie” pojawiło się zdjęcie z Warszawy z datą 25 kwietnia 2023 roku, na którym widoczna jest cena 44 złotych za kilogram polskiej truskawki.

Niektórzy zastanawiają się, kto kupiłby truskawki za taką cenę, ale inni odpowiadają, że nie brakuje klientów, którzy doceniają smak polskiej truskawki. Wysokie ceny polskich truskawek wynikają z kosztów produkcji, które są czasami kilka razy wyższe niż koszty importu. Niemniej jednak, polskie truskawki mają przewagę nad importowanymi, ponieważ są zbierane w optymalnej fazie dojrzałości, co wpływa pozytywnie na ich smak i zapach.

Jak informuje Aldona Radola dla portalu „Jagodnik”, w połowie kwietnia na sklepowe półki trafiły pierwsze większe partie polskich truskawek, a tegoroczna jakość i zbiory zapowiadają się na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: facebook/Kobieta w sadzie, o2.pl, jagodnik.pl