in ,

Postaw sobie przy łóżku miskę cebuli – Powód nie jest tak szalony, jak mogłoby się wydawać!

Znamy cudowne właściwości wielu warzyw i owoców, ale cebuli w tym wszystkim poświęcono mniej czasu niż na to zasługuje. Oczywiście w kuchni trudno wyobrazić sobie większość dań bez dodatku cebuli, ale czy naprawdę wiemy, że oprócz wyrazistego smaku wnosi do naszego życia znacznie więcej?

Cebula została szczegółowo przebadana pod kątem wpływu na nasze zdrowie. Badania wykazały na przykład, że dzięki związkom siarki dobrze wpływa na naczynia krwionośne i serce.
Jest także bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które wzmacniają system odpornościowy organizmu.
Jednym z najpowszechniejszych zastosowań zdrowotnych cebuli jest syrop na kaszel. Ale przy pomocy cebuli można zwalczyć kaszel także w nieco inny sposób.

Umieć pół cebuli w misce i zalej gorącą wodą. Wlej tyle wody, by nie zanurzyć całej cebuli. Umieść miskę na podłodze obok łóżka i idź spać. Kaszel powinien ustąpić w ciągu jednej nocy.


 
Rano pokój będzie przesiąknięty zapachem cebuli, ale pokój można wywietrzyć, a pozbyć się kaszlu w jedną noc to coś naprawdę niesamowitego. To jest tego warte. Męczy Cię kaszel? Spróbuj, co masz do stracenia?
 

 
Ten sposób przetestowałam osobiście i potwierdzam, że naprawdę działa. Teraz kiedy czuję początki kataru i gromadzenia się flegmy, kładę cebulę w sypialni na wszelki wypadek. Być może to dzięki temu pozostaję zdrowa podczas, gdy wszyscy inni chorują?
 
Podziel się z innymi tym sprytnym trikiem.