fot. facebook/Arkadiusz Chęciński
in ,

„Strach pomyśleć, co jeszcze mogli zrobić” – mówi prezydent miasta. Wstrząsające sceny w Sosnowcu.

W ostatnim czasie w Sosnowcu doszło do sytuacji, od której włos się jeży na głowie. W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym wyraźnie widać, jak pewien mężczyzna wrzuca psa do stawu. Obok niego stoją jego koledzy.

Wideo udostępnił sam prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, który jest wstrząśnięty przemocą wobec zwierzęcia.

Całe szczęście, dzięki operatorowi monitoringu pies został uratowany…

Bulwersujące nagranie obiegło sieć

Na nagraniu widzimy, jak mężczyźni dobrze się bawią, stojąc nad sztucznym zbiornikiem wodnym zwanym Stawki. Nagle jeden z nich przerzuca psa przez barierki prosto do stawu.

„Operator monitoringu uratował psiaka! Brakuje mi słów! Jakiś dzban wrzucił bezbronnego psiaka do Stawików, a grupka „kolegów” przyglądała się. Operator monitoringu widząc to zdarzenie, powiadomił służby i jednocześnie wezwał całą ekipę, aby ta przestała znęcać się nad zwierzęciem. Ci ekspresowo uciekli. Strach pomyśleć, co jeszcze mogli zrobić czworonogowi” — czytamy na Facebooku na profilu prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego.

Niestety, gnębiciele zdążyli uciec z miejsca zdarzenia, zanim pojawiły się tam odpowiednie służby. Całe szczęście, psu nie stała się żadna krzywda. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby nie operator monitoringu…

Pod postem prezydenta Sosnowca pojawiła się lawina komentarzy. Internauci są oburzeni i liczą na to, że uda się odnaleźć i ukarać sprawców.

Źródło: fakt.pl