fotografie: Youtube/jennbmakeupmagic
in

Do miski z brokatem wlała klej i zamieszała. Potem zaczęła nakładać to na ścianę. Efekt jest nieziemski!

Twój pokój stał się dla Ciebie ponury? Powinieneś nadać mu trochę charakteru – mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, aby uczynić Twój pokój czymś naprawdę wyjątkowym.

Szczypta brokatu może zamienić cokolwiek w coś magicznego czy czarującego, ale czy wiesz, że może uczynić to także z Twoim pokojem? Dzięki temu pomysłowi Twoje nudne ściany przeobrażą się bajkowy widok i nadadzą wyjątkowego klimatu w Twoim pokoju!

Czego będziesz potrzebować:
– brokat
– klej (najlepiej „mod podge”)
– szpachelka
– miseczka
– pędzel z gąbką

Realizacja:
1. Do miski wlej dużą ilość brokatu i go dobrze zamieszaj. Możesz zmieszać ze sobą różne kolory czy rozmiary brokatu, jeśli chcesz. W tym projekcie drobne kawałki brokatu zostały wymieszane z większymi.

2. Następnie wlej obfitą ilość kleju do miski i wymieszaj ją za pomocą kijka lub końcówki pędzla. Mieszanina będzie bardzo gruba, kępiasta i nie równa, ale nie martw się, bo tak właśnie powinna wyglądać.

3. Używając szpachli rozprowadź powstałą mieszankę we wszelkich narożnikach i krawędziach ściany. To byłoby trudne, używając wyłącznie pędzla gąbkowego.

4. Teraz możesz użyć pędzla gąbkowego do wypełnienia reszty powierzchni. Staraj się rozprowadzać klej równomiernie, by uniknąć grudek.

5. Poczekaj aż ściana wyschnie i Voilà! Możesz podziwiać swoją oszołamiająca ścianę 🙂

6. Stosując tę samą technikę, możesz również stworzyć małe ozdobne elementy, jak te fantazyjne wzory ścienne z użyciem szablonów lub taśmy.

7. Możesz też udekorować swój kredens czy także inne meble. Twój pokój będzie cały w blasku!

Poniżej znajduje się filmik z pełną instrukcją: