in

Uczniowie zmusili chłopca z porażeniem mózgowym do bycia ludzką kładką.

Do sieci trafił szokujący filmik, na którym można zobaczyć jak chłopiec z porażeniem mózgowym kładzie się na środku potoku, by koleżanka mogła po nim przejść.

14-letniego Bretta Corbetta otacza około 30 kolegów i zmusza go do położenia się w strumieniu i bycia żywą kładką. Wszystko dzieje się tuż obok szkoły w Glace Bay w Kanadzie.

Następnie dziewczyna przechodzi po nim, a inni śmieją się i nagrywają. Nikt się nie wyłamał. Nikt nie stanął w obronie niepełnosprawnego chłopca. Jeden z nich rzucił jeszcze w chłopca kamieniem…

Brett Cirbett w rozmowie z The Chronicle Herald mówi, że: „To nie było nic nowego, czułem się jak zawsze kiedy mnie dręczą. Kiedyś się skarżyłem, ale już tego nie robię, bo i tak nikogo to nie obchodzi.”

Nagranie zostało udostępnione przez przyjaciela taty chłopca – Brandona Jolie, który napisał pod nim:
 
Nigdy w moim ŻYCIU nie byłem bardziej zniesmaczony. Młody chłopak w tym filmie to syn moich przyjaciół, ma porażenie mózgowe. To jest szkoła Glace Bay High School.
 
Rodzice, nie udało Wam się to pokolenie. Ta ilość nastolatków, która stała i patrzyła, jak to się dzieje i nagrywała. Mam nadzieję, że obejrzysz ten film, rozpoznasz swoje dziecko i poczujesz wstyd. Do dziewczyny, która po nim przeszła: powinnaś się spalić ze wstydu. Każdy, kto zna tego chłopca, wie, że jest niepełnosprawny. Czy tak trudno jest okazać współczucie? Stać obok i nie tylko pozwolić, by to się stało, ale jeszcze nagrywać, jakby to było zabawne! Jest rok 2018 a nasze dzieci nie potrafią okazać szacunku i wspierać siebie nawzajem, tylko dręczyć i gnoić. Myślę, że musimy coś zmienić. Musimy spojrzeć na nasze dzieci i to czego je uczymy, musimy odgrywać bardziej aktywną rolę w ich życiu. Takie rzeczy mają miejsce, ponieważ nie wiemy, co robią nasze dzieci w szkole lub z przyjaciółmi. To musi się ZMIENIĆ.