in ,

Influencerka zaczęła promować bretarianizm. Lekarze z całego świata biją na alarm!

Sławna na Instagramie Audra Bear promuje bretarianizm. Jej posty śledzi ponad 13 tysięcy osób, a lekarze są przerażeni popularnością tego stylu życia.

Co to jest bretarianizm?

Bretarianizm to wierzenie, że człowiek może przeżyć bez jedzenia i wody. Przy życiu może utrzymać nas oddychanie i promienie słońca. Z pewnością niewiele osób odważy się na prowadzenie takiego stylu życia.

Wiele osób sądzi, że każdy, kto przez dłuższy czas stosował bretarianizm, albo jest martwy, albo oszukuje. Świat poznał już wiele historii osób, które zmarły stosując ten ekstremalny styl życia.

Nie można żyć bez wody i jedzenia

Jednym z bardziej znanych przypadków jest śmierć Szkotki, która prowadziła dziennik swojej diety pranicznej. Opisywała, że chciała oczyścić się duchowo i naładować energią fizyczną oraz psychiczną. Niestety skończyło się to dla niej tragicznie.
Co prawda, Szkocja nie jest idealnym miejscem do pożywiania się energią ze słońca. Kobieta zmarła kilka dni po swoim ostatnim wpisie w dzienniku.

Oszukiwanie wyznawców

Co rusz, kolejna osoba próbuje swoich sił w diecie pranicznej. Był okres, gdy bretarianizm stał się szczególnie popularny. Wszystko to za sprawą mężczyzny o imieniu Hira Ratan Manek. Stworzono nawet o nim film dokumentalny „Jedz słońce”.
Niestety są dowody na to, że bohater filmu nie żywił się tylko powietrzem i słońcem. Widywany był w San Francisko, gdzie przyłapany był na spożywaniu obfitych posiłków. Hira oszukał wielu ludzi, którzy wierzyli, że dieta praniczna działa cuda.

Inni wyznawcy

Kolejną znaną wyznawczynią bretarianizmu jest Audra Bear. Kobieta zapewnia, że jest na diecie pranicznej od ośmiu miesięcy. Jednak nie ukrywa, że żyje nie tylko dzięki oddychaniu i promieniom słonecznym.
Audra widywana jest przy jedzeniu normalnych posiłków. Kobieta przekonuje, że je i pije wyłącznie w celach towarzyskich, a siłę do życia pobiera z „siły życiowej wokół niej”. Wcale nie kryje się też z tym, że pije kolorowe napoje.

Bretarianizm z dodatkami

Zapewne kobieta codziennie je i pije wyłącznie w celach towarzyskich. W końcu każdy z codziennych posiłków może być celebracją – czy to z rodziną, współpracownikami czy znajomymi. Dzięki temu może cieszyć się dobrym samopoczuciem, a jej organizm nie czuje się wyczerpany.

Audra próbuje jednak przekonać swoich fanów na Instagramie, że energię czerpie z ćwiczeń oddechowych i częstemu przebywaniu na zewnątrz. Na jej zdjęciach wyraźnie jednak widać, jak wiele posiłków spożywa i jak wiele płynów przyjmuje.

Co mówią o tym lekarze?

Stosowanie diety pranicznej jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a także życia. Ludzki organizm potrzebuje niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów składników mineralnych, takich jak woda, białka, tłuszcze i węglowodany.
Kiedy ich nie dostarczymy wraz z pokarmem, nasz organizm nie będzie mógł normalnie pracować. Przy prowadzeniu takiego stylu życia doprowadzimy się na skraj wykończenia, a później śmierci.