in

Cała szkoła szydziła z jej wyglądu – Pewnego dnia ktoś postanowił zrobić dla niej coś wyjątkowego

Breanna Mendoza cierpi na Zespół Goldenhara. Mało kto słyszał o czymś takim, ponieważ jest bardzo rzadki, dotyka jedną na 50 000 osób. To zespół wad wrodzonych charakteryzujący się deformacją twarzy i czaszki.

Z powodu swojego wyglądu Breanna nie miała łatwego życia. Jako ośmiolatka próbowała odebrać sobie życie. W wywiadzie, którego udzieliła, wyznała, że myśl o rzuceniu się pod rozpędzony autobus stała się jej obsesją. Takie myśli u małej dziewczynki…

Chyba tylko miłość rodziców uchroniła ją przed całkowitym załamaniem. Dla nich starała się żyć i radzić sobie z okrutnym światem.

Breanna ma 14 lat i choć świat zewnętrzny nie stara się jej zrozumieć i zaakceptować, ona wbrew wszystkiemu stara się myśleć pozytywnie.

Gdy o Breannie usłyszała miejscowa fotograf, Heather Marshall postanowiła w jakiś sposób pomóc dziewczynce…

Heather zaproponowała Breannie, by jednego dnia przeistoczyła się w profesjonalną modelkę, o którą zatroszczył się sztab ludzi: fryzjerka, makijażystka, fotograf…

Fotograf zaznaczyła, że nie chce, by Breanna myślała, że dzięki odpowiedniemu uczesaniu i makijażowi stanie się ładna. Bo ona już jest śliczna, na swój wyjątkowy sposób. Jej celem było pokazanie dziewczynce, że może i powinna czuć się piękna.
 

Breanna mówi, że zgodziła się wziąć w tym udział, aby ludzie usłyszeli o jej historii, oswoili się z jej innością, popatrzyli na nią jak na osobę, nie przez pryzmat jej deformacji. I przestali nękać ją i inne osoby, które wyglądem odbiegają od obowiązujących kanonów.
 
„Bo to krzywdzące i bardzo boli” – wyjaśnia Breanna.
 

Prawda, że Breanna jest urocza?
 

Dla rodziny nastolatki to także był szczęśliwy i wyjątkowy dzień. Zobaczyli swoją kochaną dziewczynkę radosną i uśmiechniętą jak nigdy dotąd.

Przeżyli już tyle przykrości, że ta odmiana była wszystkim bardzo potrzebna.

Po sesji Breanna powiedziała: „Zdecydowanie odzyskałam część szczęścia, o której myślałam, że straciłam na zawsze”.

Breanna to dziewczyna, która ma wiele do zaoferowania. Mamy nadzieję, że znajdzie ludzi, którzy dostrzegą jej wewnętrzne piękno i będą potrafili je docenić.

Źródło Fotografii: ©heathermarshallphotography