in

Wyciekło wstrząsające nagranie ze szpitala. Sceny mrożą krew w żyłach, cztery osoby nie żyją.

Do sieci trafiło szokujące nagranie ze szpitala. Jak się okazało, w jednej z placówek medycznych zabrakło tlenu, co przyczyniło się do śmierci aż czterech pacjentów. Na nic zdały się starania pielęgniarek, które próbowały ich ratować.

Zabrakło tlenu w szpitalu

Do przerażającej sytuacji doszło w Egipcie. Trwa śledztwo w tej sprawie. W szpitalu El Husseineya w prowincji Ash Sharqia w Egipcie zabrakło tlenu. Pacjenci umierali na oczach pielęgniarek, które były bezradnie i nie mogły im pomóc. Niedługo po całym zajściu w Internecie pojawiło się nagranie, aż włos się jeży na głowie. Wideo zostało nakręcone przez krewnego jednego z pacjentów.

„Kolejna rozdzierająca serce scena. Egipski lekarz stracił przytomność po tym, jak wszyscy pacjenci z COVID-19 na OIOM zmarli z powodu braku tlenu, […] środki ochrony osobistej, które nosi, nie są wystarczające dla pracowników służby zdrowia” — czytamy w opisie pod nagraniem.

Zmarły dwie kobiety w wieku ok. 60 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 44 i 76 lat.

„Wszyscy na OIOM-ie zginęli… nie ma tlenu” — donosi serwis Middle East Eye.

Gubernator prowincji Sharqia Mamdouh Ghorab zaprzecza temu, co mówią wszyscy wokół. Jego zdaniem pacjenci zmarli w wyniku chorób współistniejących. Podobnego zdania był dyrektor szpitala, w którym doszło do tej sytuacji, dr Muhammad Sami Al-Najjar i uznał, że to „normalne”.

Z niektórych zagranicznych mediów możemy się dowiedzieć, że ochroniarz, który wpuścił osoby mogące nagrywać, zostanie surowo ukarany. Nie ma wątpliwości co do tego, że według wielu osób to wideo nie powinno ujrzeć światła dziennego.

Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Przesłuchano już dyrektora szpitala i pacjentów, a także autora nagrania.

Od początku pandemii koronawirusa w Egipcie wykryto łącznie ok. 146 tys. przypadków, a prawie 8 tys. obywateli zmarło. Z kolei 116 tys. pacjentom udało się wyzdrowieć.

Źródła: Twitter.com, o2.pl