in ,

Co ze świętami Bożego Narodzenia? Wiceminister zdrowia podał konkrety, jest warunek.

Pandemia koronawirusa od kilku tygodni znów daje się we znaki. W dniu dzisiejszym poinformowano o 5592 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarło 46 osób z COVID-19.

Spora część Polaków zadaje sobie pytanie: co ze świętami Bożego Narodzenia? Czy jest nadzieja na to, że spędzimy je normalnie w gronie rodziny, czy raczej pojawią się dodatkowe restrykcje? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska rozwiał wątpliwości, będąc gościem porannej audycji Radia Plus.

Boże Narodzenie 2021

Rosnąca w zastraszającym tempie liczba zakażeń zmusza nas do zastanowienia się nad tym, jak będą wyglądać zbliżające się święta. Eksperci są zdania, że czwarta fala koronawirusa będzie nam towarzyszyć aż do stycznia. Bez wątpienia nie jest to dobra wiadomość.

Czy możemy spodziewać się restrykcji na Boże Narodzenie? Wiceminister zdrowia wyraził się jasno:

„Wszystko zależy od nas, jeśli uzyskamy odporność populacyjną, to te święta będą takie, jak w poprzednich latach”

Kraska podkreślił tym samym, że wciąż zaszczepiła się niewystarczająca ilość osób – obecnie jedną dawkę Johnson&Johnson lub dwie dawki innych preparatów otrzymała tylko nieco ponad połowa Polaków.

Minister zdrowia odpowiedział także na pytanie, czy planowane są specjalne obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych?

„Trzeba premiować zaszczepionych, ale trzeba pamiętać, że osoba zaszczepiona także może przenosić koronawirus, ten ładunek jest mniejszy, ale…
Trzeba zwracać uwagę na obowiązujące zasady. Scenariusze rozważamy, ale decyzji nie ma”
– przyznał.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Super Express