in

Od 1 lipca ogromne zmiany w życiu milionów Polaków. Minister już podpisał rozporządzenie.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zajął się w ostatnim czasie podpisaniem rozporządzenia w sprawie profilaktyki osób powyżej 40. roku życia. Do podjęcia takiej decyzji przyczyniła się pandemia koronawirusa w naszym kraju.

Już niebawem będziemy mieć do czynienia z bonem zdrowotnym. Dostanie go każdy, kto ukończył 40. rok życia i wypełnił ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta. Znamy szczegóły – o tym powinien wiedzieć każdy!

Bon zdrowotny

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, która będzie kluczowa dla milionów Polaków. Już od 1 lipca zaczną obowiązywać bony zdrowotne. Dzięki nim każdy, kto ukończył 40. rok życia, będzie mógł z góry zrobić określone badania w punktach, które zawrą umowę z NFZ. Każda z placówek ma na to czas do końca grudnia 2021 roku.

Lekarze i pacjenci są bardzo zadowoleni, że powstała taka inicjatywa. Aż 80% ankietowanych wyraża poparcie dla takiego pomysłu. Jest jednak pewien aspekt, na który zwrócili uwagę lekarze, a mianowicie m.in. brak onkologii w pakietach badań.

Jak wynika z doniesień, bon zdrowotny miałby wynosić 500 złotych. O szczegółach dowiemy się z pewnością już niebawem. W pakiecie znalazłoby się od 6 aż do 12 badań. Trzeba przyznać, że to naprawdę dużo!

Aby otrzymać bon, pacjenci będą musieli wypełnić ankietę, na podstawie której zostaną ocenione czynniki ryzyka. Ankieta pozwoli na określenie pakietu badań, który będzie dla nas najlepszy.

Co sądzicie o tym pomyśle? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: goniec