in

7 milionów Polaków otrzyma bon turystyczny 1000 plus – Wystarczy spełnić dwa warunki.

Wszyscy, którzy są zatrudnieni o pracę, a ich wynagrodzenie nie wykracza poza przeciętne, będą mogli ubiegać się niebawem o bon turystyczny.

Jak szacuje rząd, program objąłby aż 7 milionów Polaków. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podała szczegóły.

Z pewnością zastanawiasz się, skąd rząd weźmie pieniądze na ten projekt – jak się okazuje, będzie on w 90 procentach sfinansowany przez skarb państwa po to, aby dać odpocząć pracodawcom, którzy i tak mają dużo problemów z powodu koronawirusa.

,,Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 procentach sfinansowany z budżetu państwa, a 10 procent to będzie wkład własny pracodawcy” – tłumaczy Emilewicz w rozmowie z Money.pl.

Projekt ma na celu wsparcie polskiej branży turystycznej. Ma wspomóc przemysł w tak trudnym czasie. Umożliwi on wypoczynek w Polsce kilku milion pracowników.

Kto dostanie bon na wyjazdy?

Bon turystyczny jest przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, których wynagrodzenie nie wykracza powyżej średniej krajowej, czyli 5,2 tys. złotych miesięcznie. Z budżetu państwa ma zostać przeznaczonych 7 milionów na ten cel.

Na portalu Waszaturystyka.pl możemy przeczytać, że bon turystyczny nie byłby wpłacany na konto pracownika w postaci pieniędzy, ale w postaci karty, która daje możliwość płacenia za poszczególne usługi.

Bon pozwoli na opłacenie usług turystycznych, zawierających noclegi. Nie można będzie go zrealizować poza granicami naszego państwa. Całą akcją ma zarządzać Polska Organizacja Turystyczna.

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!