Fot. Youtube/ Dr DeFabio
in

Latami cierpiała na ból stóp, a zwłaszcza pięt. Ostatnio odkryła na to sposób i nie mogła uwierzyć w efekty.

Stopy to podstawa ciężaru naszego ciała. Dźwigają nas, przez co są narażone na przeciążenia i urazy. Częstym następstwem jest zapalenie tak zwanej powięzi podeszwowej. Najczęściej cierpią na nią tancerze, sportowcy, osoby z nadwagą i kobiety noszące szpilki. Trzeba próbować sobie pomóc rezygnacją z obcasów, zrzuceniem wagi, zmniejszeniem intensywności treningów. Jednak ból może utrzymywać się wiele dni, miesięcy, a nawet lat. Jeśli cierpisz z tego powodu najwyższy czas zastosować metodę dr. DeFabio.

Zabieg dr DeFabio może być z powodzeniem zastosowany w domu! Po nałożeniu na skórę stóp i łydek żelu lub olejku, wykonuje się masaż podłużnym elementem ze stali nierdzewnej w celi poprawy krążenia krwi.

Następnie z pomocą taśm Kinesio należy „ścisnąć” stopy i na koniec zakleić plaster zwykłą taśmą zostawiając widoczną piętę – tak, jak na zdjęciu.

W takim opatrunku chodzimy 3-5 dni. Dr DeFabio twierdzi, że ból całkowicie ustąpi.

Przyjrzyj się uważnie na nagraniu jak poprawnie wszystko wykonać. Warto poradzić się ortopedy czy kręgarza w sprawie zastosowania w waszym przypadku tej metody!

Znasz kogoś z tym problemem? Podziel się z nim treścią tego artykułu!