in

Ksiądz zwrócił uwagę wiernemu, że nie ma maseczki. Doszło do bójki w kościele, jest nagranie.

W ostatnim czasie w jednym z kościołów doszło do nieprawdopodobnych scen. Ksiądz zwrócił mężczyźnie uwagę o to, że nie ma na sobie maseczki, a ten próbował się na niego rzucić. Inni wierni od razu zareagowali. W innym wypadku mogłoby się to skończyć naprawdę źle.

Nagranie z całego zajścia trafiło do sieci. Internauci łapią się za głowę.

Wszystko miało miejsce 24 października w parafii St. Frances Cabrini w Lakewood w stanie Waszyngton. Na wideo możemy zobaczyć, jak mężczyzna bez maseczki klęczy przed ołtarzem. W pewnym momencie podchodzi do niego ksiądz Paul Brunet i prosi o opuszczenie świątyni. Wierny nie mógł pogodzić się z tym, że za nieprzestrzeganie zasad sanitarnych może zostać wyrzucony. Postanowił zemścić się na duchownym.

Bójka w kościele

Mężczyzna wtargnął na prezbiterium, podbiegł do księdza i zaczął się na nim wytrząsać. Inni parafianie, widząc, co się dzieje, od razu rzucili się na ratunek. Nie minęło kilka sekund, a doszło do bójki.

„Czy ktoś może zadzwonić pod numer 911?” – krzyczał ksiądz. Paru mężczyzn zaczęło bić się z wiernym przy ołtarzu. Pozostali robili wszystko, aby tylko ich uspokoić. Ostatecznie agresora siłą wyciągnięto ze świątyni i aresztowano.

Jak podają lokalni urzędnicy, to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy ten mężczyzna zaczął tak się zachowywać w kościele. Dwa dni wcześniej usłyszał zarzuty za złamanie przepisów sanitarnych. Poza tym zachowywał się „irracjonalnie i wywołał zakłócenia”.

Ksiądz Brunet przyznał, że są z nim kłopoty już od zeszłego miesiąca. Miał zaatakować także szkołę, do której chodzi jego syn. Szkoła i parafia będą starać się o to, aby mężczyzna nie mógł się do nich zbliżać.

„Zachowywał się obraźliwe i groźnie, nie tylko do mnie, ale także wobec pracowników parafii i szkoły” – powiedział Brunet.