fot. twitter/ŚwiętokrzyskaPolicja
in ,

Mama wbiegła na komendę z umierającym dzieckiem. Policjant uratował mu życie. Jest nagranie!

We Włoszczowie w województwie świętokrzyskim miała miejsce bardzo nietypowa sytuacja. Na komendę policji wbiegła przerażona kobieta, błagająca o pomoc w uratowaniu jej 2-miesięcznego dziecka, które nagle przestało oddychać. Jeden z policjantów okazał się prawdziwym bohaterem i w moment uratował malucha. Nagranie z całej akcji opublikowano w Internecie.

W piątek, 19 lutego ok. godziny 13 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) funkcjonariusz policji udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej 2-miesięcznemu dziecku. Po całej akcji zostało ono przewiezione do szpitala. Lekarze mają zadbać o to, aby taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

Policjant uratował dziecko

Okazuje się, że prawdziwi bohaterowie są wśród nas. Tym razem był nim dyżurny z komendy we Włoszczowie, który stał się sławny po tym, jak uratował dziecko. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby nie zachował zimnej krwi i nie działał zgodnie z procedurami.

Kobieta, która wbiegła na komendę policji, miała na sobie klapki. Dziecko również było nieubrane stosownie do pogody, więc można podejrzewać, że matka z synkiem szybko opuścili mieszkanie, aby szukać pomocy.

Policjant, który był w stanie jej udzielić, wziął dziecko od matki, pochylił głowę chłopca ku dołowi i klepał po plecach tak, aby doszło do odblokowania jego dróg oddechowych.

Szybka reakcja policjanta sprawiła, że chłopiec w momencie znowu zaczął oddychać.

Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z interwencji, pod którym pojawiła się lawina komentarzy:

„I to jest mega fajny obraz policji. Której się ufa, i do której warto iść po pomoc. Niestety to co zrobili funkcjonariusze na ulicach mocno rzutuje na całość formacji.”

„Mam nadzieje, że z dzieciątkiem jest wszystko dobrze. Wielkie podziękowania dla dyżurnego policjanta.”

„Piękna postawa, super. Opanowanie i spokój pomogły uratować życie temu małemu dziecku. Szacunek.”

„Chwała mu za to, ale temu Panu policjantowi. A nie tej milicji co klamek pilnuje przed restauracjami” – czytamy.

To po prostu niesamowite. Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej i podzielcie się nim z innymi!

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl