in

W Ukrainie pojawiły się zaskakujące plakaty. Poznajesz, kto to?

W ukraińskim Tarnopolu pojawiają się grafiki, które przedstawiają naszego prezydenta jako prawdziwego bohatera. Można je znaleźć przy przystankach autobusowych.

Jak informuje portal NaTemat, grafika została stworzona przez Wołodymyra Ewkara. Artysta pokazał tym samym, że głowa naszego państwa jest dla Ukrainy bardzo ważną postacią, która zasłużyła na wdzięczność.

Andrzej Duda bohaterem Ukrainy

Nie ma wątpliwości co do tego, że nasz kraj pomaga sąsiadom, jak tylko może. Niemal każdego dnia możemy znaleźć w sieci mnóstwo dowodów na ludzką bezinteresowną pomoc, która wywołuje łzy wzruszenia.

Mieszkańcy Tarnopola postanowili podziękować naszemu prezydentowi w szczególny sposób.

Na plakacie możemy zobaczyć rycerza na żółtym tle, który ma niebieską zbroję i miecz, a także biało-czerwoną flagę.

„Tarnopol dziękuje Polakom – przyjaciołom Ukrainy” – tłumaczy napis na grafice Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów (Twitter).

Artysta przedstawił w ten sposób nie tylko Andrzeja Dudę. Na podobne podziękowanie zasłużyli: Joe Biden, Boris Johnson, Ingrida Šimonyt oraz Recep Tayyip Erdoğan.

Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Wielu z nich jest zachwyconych dziełem Ukraińca. A Wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: natemat.pl, twitter, miniaturka: president.gov.ua (CC BY 4.0), twitter