in

Matka i jej dzieci cierpią na nieuleczalną chorobę – Internauci zaczęli się z nich naśmiewać…

Nie wyobrażamy sobie tego, jakim trzeba być bezmyślnym, aby naśmiewać się z nieszczęścia innych. To więcej niż niepoważne – to nieludzkie. Przekonała się o tym Bobbie-Jo Theriault z Florydy.

Poważna choroba genetyczna

Bobbie-Jo i jej dzieci cierpią na zespół Crouzona – niezwykle trudna choroba genetyczna, widocznie zmieniająca wygląd twarzy. Objawami tej choroby są np. wytrzeszczone gałki oczne, złe uzębienie czy deformacja czaszki. Jest to nieuleczalne i pojawia się naprawdę rzadko. Może prowadzić do utraty wzroku czy upośledzenia umysłowego. Lekarze w obliczu tego schorzenia pozostają bezradni. Mogą jedynie w nieznacznym stopniu niwelować wrodzone wady.

Z chorobą nie ma żartów

Któregoś ranka Bobbie-Jo otrzymała wiadomość od swoich znajomych. Kiedy ją preczytała, był bardzo zagubiona. Okazało się, że po Internecie krążył okropny mem. Obrazek miał być zabawny, jednak przedstawiał zdjęcie całej rodziny Theriault. Było ono podpisane następująco: „Kiedy nie uczysz się na swoich błędach”.

Bobbie-Jo te słowa mocno zabolały. Kobieta zwierza się ze swoich odczuć:
 
,,Nie mogłam uwierzyć w to, co czytam. Jednak dobrze, że trafiłam na to ja, a nie moje dzieci. To boli. Naprawdę. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy z naszej historii i myśli, że może publikować w Internecie nasze zdjęcia w dodatku z takim dopiskiem. Nic nie wie o moich dzieciach i o mnie!”
 
Kobieta przeszła przez piekło. Wszystko przez chorobę. Była przez długi czas poniżana i nieszanowana, jednak stara się robić wszystko, aby jej dzieci nie musiały przez to przechodzić. Wyszła z tego wszystkiego silniejsza i chce tę siłę przekazać im.
 

 
Takich ludzi można spotkać wszędzie. Nie zdają sobie sprawy z tego, że drugą osobę może to naprawdę zaboleć i pozostawić ślad w jej pamięci na długie lata. Jeśli widzisz, że ktoś poniża drugą osobę – reaguj! Nie pozwólmy na to, aby ludzie byli dręczeni z powodu choroby czy jakiejkolwiek innej odmienności.
 

Źródło: dailymail.co.uk | Fotografie: youtube.com, facebook.pl, twitter.com, dailymail.co.uk