in

Matka była wstrząśnięta, gdy zobaczyła mem wyśmiewający jej dzieci – Teraz chce coś powiedzieć!

Bobbie-Jo Thériault cierpi na genetyczną chorobę o nazwie Zespół Crouzona, który objawia się deformacjami w obrębie czaszki i twarzy.

Wyszła za mąż, ma kochającego męża Fredericka, który jest zdrowy. Zaszła w ciążę i urodziła synka Jaydena. Chłopiec niestety odziedziczył po mamie gen powodujący chorobę. Miał na to 50 % szans.

Sześć lat później Bobbie-Jo ponownie zaszła w ciążę. Miała nadzieję, że tym razem dziecko będzie zdrowe. Badanie usg było dla niej szokiem. Bobbie-Jo była w ciąży z trojaczkami, w dodatku wszystkie dzieci odziedziczyły mutację genu.

Maluchy sporo wycierpiały. To rzadka choroba, która może mieć różne następstwa w różnych przypadkach, zależnie od stopnia deformacji. 97 % dzieci ma normalny poziom inteligencji. Choroba jest nieuleczalna, ale wiele jej następstw niwelują zabiegi chirurgiczne. Ustawienia żuchwy, formowanie czaszki, operacje oczu i nie domykających się powiek i tym podobne, zależnie od konieczności.

Rodzina na co dzień znosi spojrzenia i szykany. Niejednokrotnie słyszeli, że nie powinni byli mieć dzieci. Ale jakiś czas temu dręczenie przeniosło się do sieci.

12 marca Twitter FunnyDump udostępnił zdjęcie rodziny z podpisem:

„Gdy nie uczysz się na swoich błędach” (ang. „When you do not learn from your mistakes”).


 
Mem pojawił się także na facebooku i dotarł do niezliczonej rzeszy ludzi. Liczni znajomi Bobbie-Jo i Fredericka setki razy informowali ich o nowych miejscach, udostępnieniach i polubieniach wpisu na temat ich rodziny.
 
Oboje byli wstrząśnięci.
 
„Przecież to tylko dzieci. Nie wiem jak ludzie mogą im to robić, wystarczająco cierpią. Nie znają nas, nie znają historii naszej rodziny. Jayden jest już nastolatkiem, młodsi także dorastają. Sami za chwilę będą chcieli uczestniczyć w mediach społecznościowych. Jestem przerażona tym, co je tam czeka.” – mówi Bobbie-Jo
 
Bobbie-Jo sama była w dzieciństwie wyśmiewana, ale jak mówi to miało wymiar lokalny, dziś tak łatwo można zostać pośmiewiskiem na skalę światową.