in

Pielęgniarka kładzie umierające dziecko obok siostry bliźniaczki – ona je obejmuje i staje się cud

Wszyscy słyszeliśmy o magicznej sile miłości w bajkach i historiach, w których moc uczucia jest w stanie uratować życie i pokonać zło.

Ale jak dowiódł ten przypadek moc miłości działa nie tylko w bajkach.
Dotyk i więź uratowały życie przedwcześnie urodzonego dziecka w 1995 roku. Bliźniaczki urodziły się w UMass Memorial, 12 tygodni przed czasem i ważyły ​​zaledwie 1 kilogram.
„Personel medyczny uczciwie wyznał mi, że wyglądają teraz całkiem nieźle, ale to bardzo szybko mogło się zmienić. Kolejne 42 do 78 godzin miały być decydujące.” – opowiada ich tata.

Bliźniaczki przeżyły, ale kiedy skończyły 3 tygodnie, u Brielle wystąpiły trudności z oddychaniem. Poziom tlenu w jej organizmie spadł drastycznie, bicie serca stało się nieregularne i zaczynała robić się sina.

Wtedy pielęgniarka, Gayle Kasparaian, zapytała rodziców, czy może spróbować czegoś, czego nigdy wcześniej nie robiono.

Coś, co zmieni oblicze medycyny w Stanach Zjednoczonych. Postanowiła umieścić silniejszego bliźniaka, Kyrie, w tym samym inkubatorze co Brielle, aby zainicjować kontakt „skóra do skóry”, znany również jako „Kangaroo Care”, o którym mówiło się we współczesnej medycynie i nawet praktykowało, ale poza Stanami Zjednoczonymi.

W ciągu kilku sekund Kyrie położyła swoją małą rączkę na swojej siostrze.


 
Cechy życiowe i oddech Brielle niemal natychmiast ustabilizowały się.

„Kiedy Brielle poczuła dotyk siostry, to było niesamowite” – powiedziała Gayle Kasparian „natychmiast uspokoiła się. Jej tętno ustabilizowało się, a kolor skóry się zmienił.”
 

 
Wcześniej bliźniaki i trojaczki były trzymane oddzielnie z obawy przed infekcją, ale doświadczenia Kyrie i Brielle zostały uznane za „historyczne” i zmieniły tę politykę.
 
„Wiele z tych rzeczy po prostu nie rozumiemy”, powiedział do CNN dr Stuart Weisberger z UMass Memorial. „Myśleliśmy, że te dzieci są zbyt delikatne, że wszystko im zagraża, nawet obecność rodzeństwa, a teraz robimy to nie tylko z dziećmi w wieku 28 tygodni, robimy to także z dziećmi w 23, 24 i 25 tygodniu. Nawet, gdy są podłączone do respiratorów.”
 
Bliźniaczki wyrosły na zdrowe i normalne kobiety, które są ze sobą bardzo zżyte. Kończą za siebie nawzajem zdania, mówią jednocześnie i dzielą te same myśli.
 

 
Dowiedz się więcej o ich niesamowitej historii poniżej.
 

 
Podziel się historią o magicznej mocy miłości ze swoimi bliskimi.