fot. freepik.com
in ,

Jej srebrna biżuteria nagle sczerniała. 22-latka powiązała fakty i uratowała swoją rodzinę

Pewnego razu 22-latka z Wielkiej Brytanii wróciła jak zwykle do domu po pracy, jednak tego dnia miał się rozegrać prawdziwy dramat. Kobieta dostrzegła, że jej biżuteria zrobiła się czarna. Przeczuwała, że nie wróży to niczego dobrego, więc sięgnęła po telefon. Już chwilę później na miejscu były służby ratunkowe. Błyskawiczna akcja sprawiła, że nie doszło do tragedii.

Zanim w domu pojawiły się służby, kobieta wyczuła w nim przykry zapach gnijących jajek. Na domowników czyhało śmiertelne zagrożenie. Nie zamierzali jednak dociekać, skąd ten zapach i co się dzieje.

Dopiero 22-letnia Lucy Toman wzięła sprawy w swoje ręce. Szybko spostrzegła, że jej srebrna biżuteria ma zupełnie inny kolor. Przypomniała sobie lekcję ze szkoły, podczas której to nauczyciel wspominał, że srebro utlenia się przez toksyczny gaz.

Młoda kobieta wiedziała, że musi działać szybko

Jak się okazało, rodzina przez dwa dni wdychała groźne substancje. Mogło się to zakończyć zgonem. Pod domem pojawiły się dwa wozy strażackie i paru specjalistów.

Mieszkańców ewakuowano i przetransportowano do szpitala. Całe szczęście, nie nawdychali aż tyle toksycznego gazu, że stałby się on zagrożeniem dla ich życia.

Ustalenie źródła toksycznego gazu zajęło służbom aż siedem godzin. Opanowano skażenie, a rodzina mogła wrócić do domu w chwili, gdy po wszelkich pozostałościach siarkowodoru nie było już nawet śladu.

Jak się okazało, zapach zgniłych jaj pochodził z odpływu. Wcześniej jednak, zanim to ustalono, wezwano specjalistę od insektów, który wykluczył, że są odpowiedzialne za to domowe szkodniki.

Ministerstwo zdrowia Wielkiej Brytanii ostrzega, że wadliwie zainstalowane rury mogą doprowadzić do ulatniania się siarkowodoru. Konieczne jest regularne sprawdzanie wszystkich instalacji hydraulicznych. W wyniku zatrucia siarkowodorem możemy stracić przytomność, nasze organy wewnętrzne mogą zostać uszkodzone, a to z kolei może spowodować zgon.

Podziel się tą ważną historią z innymi!