in

Bill Gates ostrzega przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. „Jesteśmy narażeni na ryzyko”

Bill Gates to postać, której z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Zdaniem amerykańskiego miliardera czeka nas trudny czas. Pandemia koronawirusa wcale nie została zażegnana. Z czym możemy mieć do czynienia już niebawem?

Współzałożyciel Microsoftu postanowił ostrzec świat przed prawdziwym dramatem. Nowy, groźniejszy wariant koronawirusa jest nieunikniony?

Bill Gates bije na alarm

W naszym kraju obostrzenia związane z COVID-19 były regularnie znoszone. Czy możemy spodziewać się jednak tego, że niebawem powrócą?

Jak wynika z doniesień Sky News, Bill Gates nie ma dla nas dobrych wiadomości. Po raz kolejny postanowił ostrzec przed tym, co może nadejść w przyszłości. Jego zdaniem możemy mieć do czynienia z nową odmianą koronawirusa, która będzie o wiele groźniejsza niż te, które już znamy.

„Nadal jesteśmy narażeni na ryzyko, że ta pandemia wygeneruje wariant, który byłby jeszcze bardziej transmisyjny i jeszcze bardziej śmiertelny” – przekonuje miliarder.

Warto podkreślić, że Gates przed zbliżającą się pandemią ostrzegał już w 2015 roku w czasie wykładu TED.

Według niego konieczne jest utworzenie zespołu międzynarodowych ekspertów złożonych z epidemiologów i ekspertów zajmujących się modelowaniem komputerowym. Zajmowałby się on zagrożeniami i poprawą koordynacji międzynarodowej.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl