in

Kiedy wszystko wróci do normy? Bill Gates podał konkretną datę.

Jak czytamy w niedzielnym wywiadzie dla „Sky News”, Bill Gates jest zdania, że świat „wróci do normalności” do końca 2022 r. Miliarder zaapelował o to, aby bogate państwa zaopatrzyły w szczepionki kraje rozwijające się.

Powrót do normalności

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy z nas wolałby już móc zapomnieć o obostrzeniach i żyć tak jak kiedyś. Póki co jednak najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalności?

Według Billa Gatesa wszystko „całkowicie wróci do normy” do końca 2022 r. Problem pandemii nie zostanie do końca zażegnany, ale liczba zakażeń diametralnie spadnie do „bardzo małej liczby”.

„Nadal istnieją pewne pytania dotyczące tego, jak szeroko zastosowana zostanie szczepionka Johnson & Johnson. Jeśli zostanie zaakceptowana, niektóre z bogatych krajów, w tym USA i Wlk. Brytania nawet tego lata osiągną wysoki poziom szczepień” – powiedział Gates.

„Pod koniec 2021 r. i do 2022 r. szczepionki dotrą do całego świata, więc nie wykorzenimy tej choroby, ale będziemy w stanie sprowadzić ją do bardzo małej liczby do końca przyszłego roku” – stwiedził w „Sky News”.

Bill Gates postanowił przy okazji zwrócić uwagę na bardzo niepokojący fakt dotyczący szczepionek.

„Fakt, że teraz w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych szczepieni są 30-latkowie, a w Brazylii i RPA nie są jeszcze zaszczepieni wszyscy 60-latkowie jest niesprawiedliwy, ale w ciągu trzech lub czterech miesiący przydział szczepionek dotrze do wszystkich krajów, w których panuje bardzo ostra epidemia.”

Miliarder jest zdania, że przygotowanie się do kolejnych pandemii to „najwyższy priorytet”. Nie możemy o tym zapomnieć.

Co o tym sądzisz?

Podziel się tymi informacjami z innymi!

Źródło: o2.pl