in

Bill Gates o końcu pandemii, padła data. „To może być głupota, ale…”

Bill Gates w ostatnim czasie postanowił wypowiedzieć się na temat końca pandemii na swoim blogu GatesNotes. Przyznał, że nie sądzi, żeby wszystko skończyło się tak szybko, jak początkowo zakładał. Jest jednak zdania, że krytyczna faza zakończy się już w przyszłym roku.

Na swoim blogu miliarder podsumował 2021 rok i przy okazji podzielił się swoją prognozą nadchodzącego. Skupił się głównie na sytuacji epidemiologicznej na świecie.

Bill Gates o końcu pandemii

Miliarder jeszcze przed wybuchem pandemii ostrzegał, że możemy mieć z nią do czynienia. Teraz zapowiada poprawę sytuacji.

„Formułowanie kolejnej prognozy to może być głupota, ale sądzę, że krytyczna faza pandemii dobiegnie końca w 2022 roku” – przekazuje miliarder.

Według Gatesa największym wyzwaniem dla ludzi jest wariant Delta i problemy z zaszczepieniem ludności. Gdyby nie to, można byłoby mieć nadzieję na szybszą poprawę sytuacji.

Miliarder podkreśla, że rozwój szczepionek i leków może sprawić, że już w następnym roku COVID-19 będzie chorobą endemiczną.

„Świat jest lepiej przygotowany do radzenia sobie z potencjalnie złymi wariantami niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, aby tworzyć zaktualizowane szczepionki, jeśli są potrzebne” – tłumaczy Gates.

Gates podkreślił, że obecnie mamy do czynienia z dezinformacją dotyczącą szczepionek. Zaapelował, aby wprowadzone zostały regulacje informacji w mediach społecznościowych.

Źródło: GatesNotes