in

Biedronka apeluje do klientów. Jeden z produktów wycofany, poważne zagrożenie dla zdrowia!

Popularny produkt znika z półek Biedronki. „Osoby, które go zakupiły, proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu” – zaapelowano do klientów. Na portalu internetowym sieci opublikowano pilną informację, w której zaznaczono, że produktu podlegającego wycofaniu nie powinno się spożywać.

Produkt wycofany z oferty Biedronki

W sieci informacyjnej Biedronki pojawiła się nowa informacja, w której zawiadomiono o wycofaniu z obiegu kolejnej partii wadliwego produktu. Po apelu w sprawie hamburgerów 250 g marki Dania Express z początku czerwca, teraz z półek sklepowych znikła kolejna partia tego towaru. Powodem jest wykrycie nieprawidłowości mikrobiologicznej. W poddanej kontroli partii stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes, której działanie powoduje listeriozę.

Biedronka komunikuje do swoich klientów

Produkt wycofywany z rynku nie powinien być spożywany, gdyż może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Klienci, którzy już zakupili hamburgery z podanej partii, proszeni są o ich zwrot do sklepu lub wyrzucenie.

„Osoby, które zakupiły produkt, proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony. Produktu nie należy spożywać” – zaapelowano.

Jak zapewniono w komunikacie na stronie Biedronki, wszyscy klienci, którzy zwrócą towar wraz z niezbędnym do identyfikacji daty przydatności opakowaniem, otrzymają zwrot koszt zakupu.

Listerioza, choroba wywoływana przez bakterie Listeria monocytogenes, stanowi zagrożenie zwłaszcza dla kobiet w ciąży, noworodków, osób z obniżoną odpornością i osób starszych.
„W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem” – podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny.

Szczegóły dotyczące wycofanych produktów:

Nazwa produktu: Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g

Marka: Dania Express

Numer partii: 153/V a także 227/V

Termin przydatności do spożycia: 14/06/2023 i 21/06/2023

Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Źródło: www.rmf.fm, www.gov.pl