fot. freepik.com
in

Dodaj biały ocet do swojego prania i czerp radość z zaskakujących korzyści

Każda z nas ma go w kuchni ale zwykle używamy ten produkt w celach spożywczych. Jednak nie każdy z nas wie i pamięta, jak wiele wspaniałych zastosowań ma ocet destylowany.

A warto wiedzieć, bo jest to jeden z najbardziej skutecznych, tanich i ekologicznych środków, które rozwiązują szereg problemów i zastępują drogie środki chemiczne.

Dziś o wspaniałych właściwościach, które ma ocet dodany do prania.

1. Zmiękcza tkaniny.
Z powodzeniem można użyć octu jako zmiękczacza do tkanin. Ręczniki, pościel, ściereczki i inne staną się miękkie i przyjemne w dotyku.

2. Dezynfekuje ubrania.
Zabija bakterie i grzyby, dzięki temu ubrania są naprawdę świeże i czyste. Wystarczy wlać szklankę octu do pojemnika na pranie i nastawić pralkę jak zwykle.

3. Zachowuje kolory.
Dodany do prania wstępnego spełni jeszcze jedną funkcję. Zabezpieczy kolory. Dzięki niemu kolory zachowają swoją intensywność. Warto o tym pamiętać, gdy lubimy ciemny ocień swoich dżinsów.

4. Wybiela.
Zszarzałe tkaniny odzyskają swoją śnieżną biel dzięki octowi użytemu zamiast detergentu do prania.

5. Usuwa nieprzyjemne zapachy
Gdy pojawi się na ubraniach nieprzyjemny zapach ocet z łatwością sobie z nim poradzi.

6. Usuwa trudne plamy.
W celu pozbycia się plam, spryskaj je octem i poczekaj kilka minut. Powinny zniknąć.

7. Wyczyści pralkę.
Raz na jakiś czas puść pranie bez ubrań, dodając ocet (około 5 filiżanek). Wniknie on w trudno dostępne miejsca w pralce, gdzie gromadzi się kamień i brud, który może być źródłem nieprzyjemnego zapachu z pralki.

Jeśli wypróbowałaś sposób z dodaniem octu do prania, podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij swoim znajomym. Podczas świątecznych porządków trik na pewno przyda się nie jednej pani domu.

Źródło: shareably.net