in

Wygląda jak truskawka ale smakuje jak ananas. To unikalny owoc, pełen zdrowotnych korzyści!

Jak tylko białe truskawki (pineberries) zostały wprowadzone na rynek, szybko stały się absolutnym hitem. Pineberries wyglądają jak niedojrzałe truskawki, ale oferują niesamowite korzyści dla zdrowia.

Mają swój niepowtarzalny wygląd oraz charakterystyczny i przepyszny smak. Przypominają wyglądem truskawki ale smakują jak ananas. Dojrzałe truskawki są koloru białego z czerwonymi ziarenkami, a niedojrzałe są zielone, warto także zaznaczyć, że są one dużo mniejsze niż zwykłe truskawki. Sadzonki można już kupić w Polsce, są to rośliny odporne, dlatego ich uprawa nie wymaga dodatkowych oprysków.

Pineberries są bogate w składniki odżywcze i są silnymi przeciwutleniaczami. Co więcej, posiadają one jedne z najważniejszych korzyści zdrowotnych.

Biała Truskawka (Pineberries) – Właściwości

Układ immunologiczny:

Te owoce są bogate w witaminę C i przeciwutleniacze, skutecznie wzmacniają system odpornościowy i zapobiegają wirusom oraz grypie.

Kości i zęby:

Owoce te są również bogate w witaminę A, która jest niezwykle ważna w celu wzmocnienia kości i ochrony zębów.

Serce:

Pineberries są bogate w potas, który reguluje ciśnienie krwi, a tym samym zapobiega niewydolności serca, udarom, zawałom serca czy chorobom sercowo-naczyniowym.

Silne antyoksydanty:

Owoce te obniżają utlenianie w organizmie i zapobiegają przeróżnym chorobom, jak np. choroby serca czy nowotwory.

Problemy trawienne:

Pineberries wspomagają perystaltykę jelit, ponieważ są bogate w błonnik. Błonnik reguluje także poziom cholesterolu i zapobiega chorobom serca. Te owoce zapewniają uczucie sytości, dlatego po ich spożyciu będziesz czuć się pełny przez długi czas.

Poziom energii:

Pineberries są bogate w węglowodany, co nie będzie dobre dla twojej wagi, ale za to zapewni Ci konkretną dawkę energii.

>Idealne dla kobiet w ciąży:

Te pyszne owoce są bogate w kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu.

Źródło i fotografie:dietoflife