fot. freepik/ tiktok @ks.piotrjarosiewicz
in

Ksiądz ma pewną radę dla przyszłych żon. Chodzi o suknie ślubne

Ksiądz Piotr zyskał rozgłos dzięki swojej aktywności na TikToku, gdzie prowadzi kanał o nazwie @ks.piotrjarosiewicz, a śledzi go już ponad 280 tysięcy osób. Jego duszpasterskie wpisy, refleksje i modlitwy przyciągają ludzi z całej Polski. Ostatnio duchowny podjął się jednego z najbardziej kluczowych tematów związanych ze ślubem – wyboru sukni panny młodej.

Czy suknia ślubna koniecznie musi być biała?

Ślub to dla wielu osób jeden z najważniejszych momentów w życiu. Wybór odpowiedniej sukni ślubnej jest jednym z najbardziej ekscytujących, ale i trudnych wyzwań przed jakim staje przyszła panna młoda. Czy powinna postawić na biel? Jak się okazuje, nie jest to obowiązkowe.

„Bardzo często teraz narzeczone zmieniają kolory sukni ślubnej” – podkreśla w filmiku ksiądz Jaroszewicz.

Piotr Jarosiewicz nie tylko służy radą, jaką suknię wybrać, ale przekonuje, że biała suknia ma głęboki, duchowy sens. Na pytanie, dlaczego takie klasyczne rozwiązanie jest tak ważne podczas ceremonii kościelnej, kapłan odpowiada z entuzjazmem.

„[…] kolor oznacza symbol. W rzeczywistości ślubu, biel symbolizuje czystość. To, co najpiękniejsze, najcenniejsze trzyma się dla narzeczonego, a za chwilę męża” – podkreśla duchowny, odpowiadając na pytanie internautki, pani Magdaleny, która zastanawiała się nad kolorem sukni ślubnej.

@ks.piotrjarosiewicz #odpowiedź na @. ♬ Summer – Instrumental – Devinney

Internauci komentują

Pod filmikiem księdza pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci chętnie wyrażali swoje zdanie na temat bieli i jej znaczenia, jeśli chodzi o suknie ślubne.

„Pracowałam kiedyś w salonie ślubnym i dziewczyna wybrała sobie pomarańczową suknię i pięknie wyglądała” – dzieli się swoimi doświadczeniami internautka.

„Czyli, jak nie w symbolicznej „bieli”, to nie dziewica”
– rozmyśla komentujący.

„Moje obydwie babcie brały w niebieskich/błękitnych sukniach” – dodaje ktoś inny.