fot. youtube/ Пасека в объективе
in

Co oznacza biała piana w słoiku miodu?

Zauważyłeś, że w słoiku miodu znajduje się biała piana? Wiele osób uważa, że ​​kupiło zły i niskiej jakości miód lub jest już zepsuty i nie nadający się do spożycia.

W rzeczywistości jest to naturalna glukoza miodowa i dzięki temu masz pewność, że uzyskałeś wysokiej jakości i żywy produkt. Nie był ogrzewany i nie był poddawany żadnej innej obróbce termicznej.

Czym są białe naloty na miodzie?

Są to pęcherzyki powietrza, które wypłynęły na górę i „zastygły” wraz z miodem. Powietrze może zostać także uwięzione przy ściance słoika, tworzą się wtedy białe wykwity, które często błędnie kojarzone są z pleśnią.

To dowód na to, że miód żyje, nie był poddany zbędnej obróbce termicznej i jest nadal aktywny biologicznie, zachował swoje wszystkie walory odżywcze, a także niezmieniony smak i zapach.

Dlatego jeśli kupiłeś słoik miodu, a następnie zobaczyłeś, że utworzyła się w nim biała piana, masz szczęście. W końcu kupiłeś naprawdę dobry i wysokiej jakości produkt, który nie był narażony na ciepło przed zapakowaniem. Taki miód można bezpiecznie spożywać.