in

Nie zatrudniono go nawet jako sprzątacza. Po rozmowie kwalifikacyjnej wpadł na pomysł, który zmienił jego życie

Bezrobotny mężczyzna starał się znaleźć pracę i któregoś razu zaaplikował na stanowisko osoby sprzątającej w jednej z firm farmaceutycznych. Spełniał on wszystkie wymogi, jakie podała firma. Doszło więc do rozmowy rekrutacyjnej, w czasie której rekrutujący poprosił mężczyznę o podanie adresu mailowego w celu przesłania mu potrzebnej dokumentacji.

Mężczyzna ubiegający się o pracę odparł jednak, że nie posiada ani poczty, ani nawet komputera, na którym mógłby tę pocztę założyć.

Osoba z firmy uznała, że bez adresu e-mail nie jest możliwa zakończona rekrutacja i że w takim razie mężczyzna nie może dostać pracy.

Mężczyzna przyjął to do wiadomości i wyszedł z pomieszczenia. Przy sobie miał jedynie dwadzieścia złotych. Wtedy pomyślał, że może zrobić coś naprawdę niesamowitego ze swoimi ostatnimi pieniędzmi. Wszedł do najbliższego supermarketu, zakupił 10 kg jabłek, zaczął chodzić z nimi od domu do domu i sprzedawać je. Dzięki temu w ciągu godziny zarobił prawie pięćdziesiąt złotych. Za te pieniądze kupił kolejne jabłka i w dalszej części dnia zarobił jeszcze dwieście złotych. Wszystko dzięki temu, że miał pomysł.

Kolejnego dnia kontynuował swoją pracę polegającą na sprzedaży jabłek. Tym razem jednak pytał ludzi, czego potrzebują. Dowiadując się o ich potrzebach, kupił rower – dzięki niemu mógł szybciej przemieszczać się z produktami. Minęło 5 lat, a mężczyzna miał już parę własnych dużych sklepów.
 
Wtedy postanowił również, że czas zadbać o finanse ze względu na rodzinę i skorzystał z pomocy doradcy finansowego. Ustalił razem z nim plan inwestycyjny na najbliższe lata. Doradca finansowy ostatecznie poprosił mężczyznę, aby podał mu swój adres e-mail, na który będzie mógł przesłać ofertę, którą razem zaplanowali.
 
Mężczyzna odparł, że nie posiada ani adresu e-mail, ani komputera.
 
Doradca finansowy wprost nie mógł w to uwierzyć: ,,Jak to się stało, że osiągnął pan tyle, a nie ma pan nawet komputera? Czy wie pan co pan mógł osiągnąć, posiadając komputer i adres e-mail?”
 

Mężczyzna nie zastanawiał się długo nad odpowiedzią.
 
,,Doskonale wiem – sprzątałbym w jednej z firm farmaceutycznych.”
 

 
Podziel się tą mądrą historią ze swoimi znajomymi!