in

Ten bezdomny był świadkiem ataku w Manchesterze i zrobił coś, na co odważyłoby się niewielu.

22 maja w poniedziałek wybuchła bomba wewnątrz Manchester Arena, która spowodowała niewyobrażalne zniszczenia. Większość ludzi spanikowała i starała się uciec ze stadionu tak szybko, jak to tylko możliwe.

Ale podczas gdy wszyscy uciekali, pewien facet wbiegł do środka, aby spróbować pomóc – a był nim bezdomnym Chris Parker.
Za ten bohaterski czyn mężczyzna stał się słynny w internecie, gdzie otrzymał już setki tysięcy podziękowań za swoje dobre serce i odwagę.
„Tylko dlatego, że jestem bezdomny, nie znaczy, że nie mam serca” – powiedział Chris Parker.

33-letni Chris Parker jest bezdomny i zwykle przesiaduje przy wejściu do Manchester Arena, prosząc o pieniądze po koncercie.
Siedział tam także podczas poniedziałkowego koncertu Ariana Grande. Kiedy nagle usłyszał potężną eksplozję, która sprawiła, że się przewrócił. Z budynku zaczął unosić się biały dym a ludzie krzyczeli i przerażeni uciekali ze stadionu. Chris wstał i natychmiast zrozumiał, że dzieje się tam coś strasznego, ale zamiast uciekać i ratować swoje życie, zrobił coś, na co odważyłoby się niewielu.

Chris opisał to wydarzenie portalowi Independent:
„Wybuch powalił mnie na podłogę… szybko wstałem, ale zamiast uciekać, mój instynkt podpowiedział mi, abym spróbował pomóc. Ludzie leżeli na podłodze, widziałem małą dziewczynkę… nie miała nóg. Owinąłem ją jedną z koszulek i powiedziałem: „Gdzie jest twoja mama i tata?” Powiedziała: „Mój tata jest w pracy. Moja mama jest tam.”
 
Chris pomógł wydostać się kilku rannym z areny, w tym 60-letniej kobiecie. Ale z powodu poważnych obrażeń, jakie poniosła w wybuchu, umarła w ramionach Chrisa.
„Nie mogłem przestać płakać.”- powiedział Chris.
 
Obejrzyj wywiad z Chrisem i hołd dla niego w filmie poniżej. Wideo zostało udostępnione już więcej niż 150 000 razy.
Wyobraź sobie, jakby więcej ludzi na świecie było takich jak Chris Parker. Ten facet ma wielkie serce i zasługuje na wszystkie pochwały, które można dostać. Podziel się tym artykułem, aby podziękować mu za ten niezwykły i bohaterski czyn.