in ,

Polak wylądował na ulicy w Szwecji i nie wie jak się nazywa – jego historia wyciska łzy z oczu

W mediach społecznościowych niedawno pojawił się poruszający apel Polki mieszkającej w Szwecji. Kobieta postanowiła, że opisze historię bezdomnego rodaka, który tuła się ulicami Malmö.

Bezdomny Polak w Szwecji

Jedna z internautek zamieściła na Facebooku historię bezdomnego Polaka, który żyje na ulicach szwedzkiego Malmö. Kobieta postanowiła, że poprosi o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny.

Pani Kamila nie zamierzała zostawić tej sprawy. Uznała, że musi nagłośnić sytuację i sprawić, aby bezdomny rodak nie spał więcej na chodniku pod wiaduktem. Kobieta przekazała, że trudno się skontaktować z mężczyzną – być może jest na coś chory. Pewnego razu zainteresowała się nim policja. Polak nie pił alkoholu ani nie zażywał narkotyków, więc od razu został wypuszczony.

Początkowo Kamila Kowal pisała do różnych instytucji, jednak żadna z nich nie chciała udzielić pomocy. Uznała, że Facebook jest ostatnią deską ratunku.

„Sam o pomoc nie poprosi, bo zwyczajnie nie wie, co się z nim dzieje. Nie można ustalić jego tożsamości” – pisze Polka.

Odzew ze strony internautów jest ogromny. Od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy pod apelem – wiele z nich zawierało zdjęcia zaginionych pasujące do wyglądu bezdomnego.

Poznajecie go? Koniecznie podzielcie się tym postem z innymi tak, aby dotarł do jak największej liczby osób! Pomóżmy temu mężczyźnie!

źródło: o2.pl