in

Bezdomny pies szokuje ratowników, gdy układa sobie posłanie. Film szybko stał się hitem w sieci

Kiedy bezdomny pit bull Rush przybył do SICSA Pet Adoption Center w październiku 2015 roku, był smutny i przerażony. Centrum adopcyjne zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby Rush poczuł się lepiej. Dali mu dużo miłości i smakołyków, a także zapewnili mu wygodne posłanie.

Pewnego dnia pracownicy schroniska przechodząc obok legowiska Rusha i zobaczyli szokujący widok. Rush układał sobie koc!

Rush zaczął mościć sobie posłanie każdego dnia. Tak więc pracownik schroniska postanowił nakręcić film o wyjątkowym zachowaniu Rush. Nagrał około minuty materiału jak Rush ostrożnie przesuwa koc.

SICSA umieściło film na YouTube. Ku ich zaskoczeniu szybko stał się popularny, otrzymując ponad milion wyświetleń.

Schronisko otrzymało mnóstwo próśb od mediów, które chciały zaprezentować Rusha. Pracownicy wykorzystali tę sytuację do rozmowy o tym, dlaczego pit bulle to takie wspaniałe zwierzęta.

„Istnieje wiele negatywnych stereotypów na temat pit bulli. Chcielibyśmy pomóc ludziom wyjść poza łatkę, którą im przypięto.”, powiedziała Nora Vondrell, dyrektor wykonawczy SICSA w Ohio, ABC News.
 

Nie minęło wiele czasu, nim zaczęli się zgłaszać ludzie wyrażający chęć adopcji Rusha.
 
Pewna para wyjaśniła, że stracili psa na początku tego roku. Nie byli pewni, czy są gotowi na nowego psa, ale wtedy mąż zobaczył historię Rusha w wiadomościach, a jego żona w internecie.
 
Żona podekscytowana powiedziała: „Myślę, że go chcę.” Jej mąż był także gotowy na innego psa, więc po pracy udali się do SICSA, aby sprawdzić, czy Rush jest nadal dostępny.
 
Gdy zmierzali do schroniska, otrzymali znak, że robią właściwy ruch.
 
Minęli billboard Cincinnati Bengals (zespołu futbolu amerykańskiego) reklamujący mecz, który mówił „Rush (śpiesz), żeby tam być.” Jednak „być tam” było małymi literami, więc wszystko, co na początku zobaczyli, to słowo „Rush”. I tak po prostu wiedzieli, że zmierzają w dobrym kierunku.
 
Po przyjęciu Rusha para wysłała krótką notatkę do schroniska, informując, że są szczęśliwi z nim.
 
„Powiedzieli, że Rush jest po prostu wspaniałym psem i są w nim zakochani” – powiedziała Nora Vondrell dla ABC News.
 

 
SICSA ma nadzieję, że historia Rush’a zainspiruje innych ludzi do adopcji, a nie kupowania nowego psa.
 
„Przesłanie, które teraz mówimy, to setki tysięcy bezdomnych zwierząt w twojej społeczności. Staramy się usuwać wszystkie rodzaje etykiet. Ludzie wierzą, że psy w schronisku są źle wychowane, niechciane lub cierpią na choroby. W rzeczywistości są cudowne i zdrowe. ”
 
Dzięki filmowi Rush znalazł idealny dom na zawsze. Zobacz nagranie poniżej:
 

 
Podziel się nim z przyjaciółmi i rodziną.