in

Bezdomna kobieta bez nóg latami żebrała na ulicy. Po śmierci okazała się właścicielką milionów.

Wygląd jest zwodniczy? Czasami za skromnym wyglądem może się kryć… prawdziwy milioner! Tak było w przypadku libańskiej kobiety o imieniu Fatima Othman, która przez wiele lat mieszkała na ulicach Bejrutu, błagając o jedzenie, a po jej śmierci okazało się, że przez cały ten czas była milionerką.

Teraz krewni bezdomnej bogaczki i libańska policja stanowa próbują dowiedzieć się, skąd bezdomna kobieta z Libanu miała takie pieniądze i dlaczego nigdy ich nie wydała.

Fatima Othman była zwyczajną bezdomną osobą na ulicach libańskiej stolicy. Zmarła, gdy miała pięćdziesiąt dwa lata. Ciało zostało znalezione przez lokalnych mieszkańców i wezwano lekarzy.

Stwierdzili, że śmierć była naturalna i była spowodowana atakiem serca. Wielu ludzi znało tę kobietę: nieustannie błąkała się po okolicy, gramoląc się na śmieci lub błagając o jałmużnę.

Nikt nie wiedział, skąd przyszła Fatima do Bejrutu. Krążyły plotki, że pochodzi z północnej wioski na samej granicy Libanu. Kobieta była niepełnosprawna: razem z dzieckiem ucierpiała przez pocisk, który wybuchł obok niej.

Było to podczas konfliktu cywilnego w Libanie, który trwał piętnaście lat. Miejscowi czasami dawali wodę, jedzenie i trochę pieniędzy Fatimie Otmanowi. Zawsze nosiła stare rzeczy w brudnych i podartych paczkach.
 

Po śmierci kobiety policja zwróciła uwagę na jej rzeczy osobiste. Byli zszokowani widząc tam … cały zwitek pieniędzy – pięć milionów funtów libańskich! To około trzynaście milionów złotych: kwota, która nawet w stolicy jest więcej niż wystarczająca, aby jeść, ubierać się i wynajmować mieszkania. Jednak prawdziwy szok dopiero miał nadejść. Policja znalazła czeki i wyciągi z lokalnego banku libańskiego. Pani Othman miała w nim konto… A na nim prawie dwa miliardy funtów libańskich! To prawie pięć milionów złotych.


 
Wszyscy, którzy znali kobietę, byli zszokowani. Mieszkała na ulicy, mając tyle pieniędzy! Skąd wzięła pieniądze? Jak to możliwe? Jest więcej pytań niż odpowiedzi. Znaleziono krewnych Fatimy. Nie wiedzą nic o ogromnym bogactwie zmarłej.
 
Dochodzenie w sprawie tego więcej niż dziwnego incydentu jest prowadzone do dziś. Nadal nie jest jasne, skąd Fatima Othman miała takie pieniądze i dlaczego nigdy ich nie wydawała, żebrząc na ulicy.