in

Benedykt XVI zmienił się nie do poznania. Internauci przecierają oczy, widząc jego nowe zdjęcie

W ostatnim czasie na Twittera trafiło zdjęcie emerytowanego papieża Benedykta XVI. 94-latek jest nie do poznania. Internauci nie mogą uwierzyć w to, co widzą.

Z pewnością niejedna osoba nie będzie go w stanie rozpoznać. Nie wygląda już tak, jak w chwili gdy zostawał papieżem.

Zdjęcie Benedykta XVI

W dniu 19 kwietnia 2005 roku Joseph Ratzinger, duchowny z Niemiec, został 265. papieżem. Był nim do 28 lutego 2013 roku, czyli do chwili, w której sam zrzekł się urzędu. Obecnie jest on emerytowaną głową Kościoła.

Ma 94 lata i poważne problemy ze zdrowiem. Choruje między innymi na chorobę Charcota, czyli postępujący paraliż. Przy tym schorzeniu dochodzi do degeneracji połączeń nerwowych, co przyczynia się do tego, że chory może mieć problemy z chodzeniem, poruszaniem rękoma, jak i całym ciałem.

Benedykt XVI mimo wszystko cały czas pozostaje aktywny. Przyjmuje gości i odbywa wiele rozmów.

Jakiś czas temu Anne Kurian napisała o emerytowanym papieżu na portalu Famille Chrétienne. Jak wynika z jej słów, były dyrektor Radia Watykańskiego i rzecznika Stolicy Apostolskiej, a obecnie przewodniczący zarządu Fundacji Josepha Ratzingera, o. Federico Lombardiego SJ przekazał:

„O ile mi wiadomo, do poruszania się używa wózka inwalidzkiego. Może jednak wstać i zrobić kilka kroków” – powiedział, podkreślając przy tym, że to „oczywiste słabości związane z wiekiem Benedykta XVI”.

Poniżej przedstawiamy zdjęcie z 31 stycznia:

Źródło: o2.pl