in ,

Serialowy Waldek Kiepski zmienił się nie do poznania. Aktor apeluje o pilną pomoc.

Bartosz Żukowski, którego z pewnością każdy zna ze Świata według Kiepskich, postanowił zaapelować o pomoc. Sytuacja jest naprawdę poważna i nie można czekać.

Aktor wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś i działa na rzecz stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt. Wystąpił w filmie, w którym apeluje o to, aby nie być biernym na krzywdę zwierząt.

„Dochodzi codziennie do krzywdzenia zwierząt. (…) Dziś odwiedziłem stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt, jestem teraz w siedzibie tego stowarzyszenia. Tylko w tym roku jego członkowie odebrali ponad dwa tysiące zwierząt ze względu na znęcanie się nad nimi przez właścicieli czy opiekunów. To porażająca liczba” – tłumaczy Żukowski w nagraniu.

Pilny apel Żukowskiego

Aktor podkreśla, że Pogotowie dla Zwierząt jest jedną z niewielu organizacji, które ratują potrzebujące zwierzęta w naszym kraju. Przypadków, w których właściciele znęcają się nad swoimi pupilami, nie brakuje.

Na nagraniu, które trafiło do sieci, możemy zobaczyć interwencję z grudnia.

„Przy dwóch pseudobudach zauważyliśmy dwa przesympatyczne psiaki wyglądem przypominające małe liski, które zostały przypięte na stałe do konstrukcji z desek. Siedzą tam od roku, wychudzone, bez dostępu do wody i pożywienia. Skazane były tylko na cierpienie, bo jak inaczej można nazwać takie warunki bytowania?” – pyta wstrząśnięty aktor.

Żukowski oprócz psów znalazł także konającego konia. Zwierzę cierpiało z powodu przerośniętych kopyt. Członkowie stowarzyszenia nie pozostali obojętni.

„Kiedy wyprowadzaliśmy konia ze stajni, poruszał się z trudem. Widać było, że cierpi. (…) Kiedy wchodził do wozu, wydaje mi się, że wiedział, że to podróż ku lepszemu” – powiedział aktor, który pomógł w uratowaniu schorowanej klaczy i dwóch psów.

Aktor nie ma wątpliwości co do tego, że praca stowarzyszenia jest niezwykle ważna. Zaapelował do wszystkich Polaków o to, aby adoptowali zwierzęta w potrzebie.

„Szanowni Państwo, ze względu na naprawdę duży zakres naszej działalności i ilość podejmowanych interwencji stale poszukujemy odpowiedzialnych domów, w których możemy – chociażby tymczasowo – umieścić naszych podopiecznych. Jeżeli jesteście Państwo w stanie zaoferować taki dom lub jesteście zainteresowani adopcją, bardzo prosimy o kontakt” – apeluje Żukowski.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!