in

Zła wiadomość dla każdego, kto posiada konto w banku. Duże zmiany, nie ma już odwrotu.

Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie już życia bez posiadania konta w banku. W ten sposób przechowuje dziś pieniądze większość ludzi na świecie. Najnowsze doniesienia jednak nie napawają optymizmem. Każdy, kto korzysta z usług banku powinien się z tym zapoznać – chodzi o nowe zasady.

Już niedługo być może będziemy musieli się pożegnać z kontami w banku za zero złotych. Wszystko przez to, jakie decyzje w ostatnim czasie podjął rząd. Przez nie zyski banków maleją, co z kolei przełoży się ostatecznie bezpośrednio na właścicieli kont bankowych. Polacy muszą być na to przygotowani.

Duże zmiany w bankach

Za konto w banku niedługo przyjdzie nam zapłacić, ale to nie wszystko, z czym będziemy musieli się zmierzyć. Zmiany nastąpią także, m.in. przy wypłatach z bankomatu, które jak wiemy do tej pory były darmowe, czy przy kartach kredytowych.

Każdy, kto ma konto w banku, będzie musiał być na to przygotowany? Związane jest to z cięciem stóp procentowych. Działanie, które zostało wprowadzone, aby walczyć ze skutkami pandemii koronawirusa, może przynieść niechciany skutek, zupełnie odwrotny do zamierzonego.

Banki stracą miliony, zapłacimy za to my

Jak możemy przeczytać na portalu Money.pl, który powołuje się na dane ukazywane przez „Puls Biznesu”, ze względu na to, co zrobił w ostatnim czasie rząd, banki muszą być przygotowane na duży spadek przychodów.

Zysk z odsetek w bankach zmaleje o około 8-9 mld złotych, a na to nie mogą one sobie pozwolić. Dlatego właśnie konieczne jest wprowadzenie zmian, które będą niekorzystne dla klientów, ale konieczne dla banków.

Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku, przekazał, że to także koniec z bezterminowymi umowami zawieranymi w oddziałach. Banki muszą znaleźć sposób, jak „wykorzystać” klienta do tego, aby ich sytuacja finansowa nie uległa znacznemu pogorszeniu.

„Ceny muszą iść w górę. Innej możliwości nie ma. Jedynym sposobem zminimalizowania strat jest wzrost opłat za podstawowe usługi” – mówi.

Dlatego też niebawem każdy, kto posiada konto w banku, będzie musiał liczyć się z dodatkowymi opłatami, np. za założenie konta.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Money.pl