in

Babcie stawiały nam bańki na przeziębienie, ale nie miały pojęcia o ich wszechstronnym działaniu

Stawianie baniek kojarzy nam się z dzieciństwem z mama i babcia, które stosowały je jako skuteczny lek przeciwko przeziębieniu. Zapewne wcale nie wiedziały, że pochodzą one z medycyny chińskiej. Powodują wynaczynienie krwi i uruchomieniu w organizmie reakcji w postaci odpowiedzi immunologicznej, mobilizującej siły obronne.

Bańki lecznicze

Stawia się zwykle od 15 do 30 baniek, głównie na plecach i ewentualnie po bokach lub na klatce piersiowej. Należy omijać rejon nerek, rejon węzłów pachowych i pachwinowych. Są to rejony podatne na mocne zastoje limfatyczne oraz są narażone na mocne wzmożenie zaburzenia gospodarki limfatycznej i krwionośnej. Rejon serca należy omijać jedynie przy arytmiach i wszystkich dolegliwościach zaawansowanych sercowo naczyniowych.

Wyróżnia się bańki stawiane na gorąco (bańki szklane) i bańki stawiane na zimno bańki próżniowe (szklane i gumowe). Mobilizacja sił obronnych organizmu to nie jedyna zaleta baniek.

Redukcja bólu

Terapia bańkowa jest w stanie zredukować przewlekłe stany bólowe aż o 34% już po miesiącu. Natomiast po trzech miesiącach nawet o 59%! Zaleca się ją szczególnie cierpiącym na artretyzm oraz sportowcom po kontuzjach.

Problemy naczyniowo-krążeniowe

 
Stawianie baniek zapobiega niewydolności prawokomorowej serca, zatorom tętnic, arytmii i chorobom naczyniowo-krążeniowym.

Bóle głowy
 
Bańki to także skuteczne rozwiązanie na bóle głowy! Pacjenci, którzy próbowali tej terapii 3 razy w ciągu 28 dni, zmniejszyli częstotliwość przewlekłych migren o 66%.

Redukcja cellulitu

 
Masaż bańkami chińskimi (wersją z gumy), ale także ciśnieniowymi, ma zdolności redukujące cellulit. Bywa bolesny, ale jego efekty porównuje się z kosztownymi zabiegami.

Zapalenia układu oddechowego

 
Można je leczyć za pomocą baniek. Uruchamiają mechanizmy systemu immunologicznego organizmu, usprawniają krążenie krwi i dostarczanie tlenu do komórek.
 

Jak stawiać bańki lecznicze?

Stawianie baniek to nie tylko tradycja. To skuteczna metoda leczenia stosowana w medycynie naturalnej. Chińczycy, żyją dłużej niż inne narody, więc wiedzą co dobre.