in

Wystarczy jeść codziennie dwa banany – Ten owoc ma niezwykłą moc!

Banany to owoce, które zasługują na szczególne miejsce w Twojej diecie. W poniższym artykule przekonasz się, dlaczego są one w niej tak bardzo istotne.

Banany są bogate w wiele składników odżywczych, w tym sacharozę, fruktozę, glukozę i błonnik. W związku z tym, banany działają jako silny naturalny wzmacniacz energii. Ponadto banany mają wiele innych korzyści zdrowotnych, które pomogą Ci w walce z różnymi chorobami.

Banany – Korzyści dla zdrowia

Zastrzyk Energii

Według badań, dwa banany mogą dostarczyć nam wystarczająco dużo energii na 90 minut intensywnych ćwiczeń. Zawarte w nich witaminy i minerały pomogą zwiększyć Twoją wytrzymałość, a potas sprawi, że skurcze mięśni się nie pojawią. Dlatego też banan jest ulubionym owocem z szeregu głównych sportowców.

Depresja


Wielu ludzi, którzy cierpią z powodu depresji doświadczyły znaczącej poprawy po zjedzeniu bananów. Banany są bogate w tryptofan, który jest przekształcany w serotoninę, neuroprzekaźnik, który pomaga się zrelaksować, zwiększyć nastrój i przezwyciężyć depresję. Czujemy się smutni – jedzmy banany 🙂 !

Zły nastrój

Banany są bogatym źródłem witaminy B6, która ma zdolność do regulowania poziomu cukru we krwi i poprawę nastroju.

Niedokrwistość


Regularne spożywanie bananów pomoże Ci walczyć z anemią ze względu na wysoki poziom żelaza. Żelazo stymuluje produkcję krwinek czerwonych, a zatem zwiększa poziom hemoglobiny we krwi.

Ciśnienie krwi

Banan jest bogaty w potas i niską zawartość sodu, co jest doskonałym połączeniem dla zdrowego ciśnienia krwi. Obniża ciśnienia krwi, chroni przed udarem czy atakiem serca.

Wrzody żołądka


Banany są wskazane dla osób z wrzodami czy innymi problemami żołądkowymi. Nie podrażniają żołądka, a za to chronią przed kwasami. Do tego wszystkiego banan jest bardzo przydatny, gdy na dworze jest bardzo gorąco, albo gdy ma się wysoką gorączkę, po zjedzeniu obniży się Twoja temperaturę ciała.

Zgaga

Banany mają naturalne właściwości zobojętniające kwas, które mogą pomóc Ci zwalczyć zgagę. Wystarczy tylko jeden banan, a natychmiast poczujesz ulgę.

Banan to prawdziwy cud natury, naprawdę warto skusić się na co najmniej jednego banana dziennie, a najlepiej sięgnąć od razu po dwa! Jedzcie na zdrowie!