in ,

Wypuszczanie balonów to poważne zagrożenie dla naszej planety i żyjących na niej zwierząt!

Jest coś magicznego w oglądaniu balonów unoszących się na niebie. Ale kto kiedykolwiek pomyślałby, że taka wyjątkowa chwila może zakończyć się tragedią?

Z wypuszczaniem balonów najczęściej możemy się spotkać na ceremoniach weselnych. Wszyscy radośnie obserwują, gdy balony wznoszą się na niebie, aby uczcić uroczystość.

Niebo pochłania niewyobrażalną liczbę balonów każdego dnia.
Ale jak wiadomo „co idzie w górę, kiedyś musi spaść”. Balony, które wysyłamy w niebo, ostatecznie spadają – powodując tym wielkie zniszczenia dla naszego środowiska a także zagrażając życiu dzikich zwierząt.

Balloons Blow to organizacja podnosząca świadomość tego niebezpiecznego zwyczaju:
„Wszystkie wypuszczone balony, w tym fałszywie sprzedawane jako 'lateks biodegradowalny’, wracają na Ziemię w postaci groźnych śmieci, które są w stanie zabić niezliczoną ilość zwierząt i spowodować niebezpieczne przerwy w dostawie energii. Balony to również marnotrawstwo ograniczonego zasobu jakim jest hel. Balony mogą podróżować tysiące kilometrów i zanieczyścić najbardziej odległe i dziewicze miejsca.”

Choć nigdy nie zawracaliśmy sobie czymś takim naszych umysłów – nadszedł już czas, żebyśmy zdali sobie sprawę z tego, że nawet najprostsze działania ludzkie mogą negatywnie wpłynąć na naszą planetę i życie na niej.

Balloons Blow dzieli się ważnymi statystykami na temat tego rosnącego problemu:
– „Balony mogą podróżować tysiące mil, zanieczyszczając najbardziej odległe i dziewicze miejsca”
– „Niezliczona ilość ptaków, wielorybów, żółwi morskich, owiec i innych zwierząt zostało zabitych przez balony.”
– „Kiedy zwierzę połyka balon, może on zablokować jego jelita, co doprowadzi do głodu i śmierci.”
– „Wstążki i sznurki, które czasem są przywiązane do balonów mogą doprowadzić do splątania zwierzaków i ostatecznie do śmierci.”
– „Balony lateksowe (nawet jeśli są oznaczone „biodegradowalnymi”) rozkładają się przez wiele, wiele lat, a poza tym zawierają szkodliwe substancje chemiczne i barwniki.”
– „Mają także zdolność do spowodowania przerw w dostawie energii i inicjowania pożarów.”

Balony są poważnym zagrożeniem dla dzikich zwierząt i naszego środowiska. Pamiętaj o tym, bądź twórczy i wymyśl alternatywne sposoby świętowania. Nie zapomnij także podzielić się tą ważną kwestią z przyjaciółmi i rodziną – otwórz oczy innych na trwałe niebezpieczeństwa wywołane z pozoru tak prostymi działaniami.

Źródło: lifeaspire.com / Fotografie: pixabay.com, youtube, Facebook