fot. youtube/The Doctors
in

Skóra chłopca pokryła się wrzodami po zabawie na dmuchanym zamku – Lekarze ostrzegają rodziców!

Rodzice chcą dla dzieci jak najlepiej. Sami są szczęśliwi, gdy dzieci są zadowolone i radosne. A czyż może być większa radość niż zabawa na dmuchanym zamku?

Brenda Sanderson wypożyczyła wielką dmuchaną zabawkę na urodziny swojego syna. Chciała by on i jego mali goście świetnie się bawili. Brendzie trudno było sobie wyobrazić bardziej bezpieczną zabawkę niż dmuchany zamek. Wszystkie elementy są miękkie, więc dziecięce harce znakomicie amortyzuje poszycie i wypełniające je powietrze.

Dzieci były zadowolone i zabawa była przednia. Brenda uznałaby te urodziny za udane, gdyby nie fakt, że jej synek po tygodniu zaczął strasznie cierpieć.

Jego skóra pokryła się bolesnymi, wrzodziejącymi zmianami. Okazało się, że dziecko zaraziło się gronkowcem, którego bakterie znaleziono potem na powierzchni dmuchanej zabawki.

Syn Brendy miał niewielkie otarcie i wystarczyło ono, by bakterie gronkowca przeniknęły do jego organizmu.

Lekarze w programie „The Doctors” ostrzegają rodziców, że każdorazowo zabawka powinna być umyta przed wypożyczeniem następnej osobie. W miejscach publicznych, kiedy nie możemy mieć pewności, nie powinniśmy pozwalać dziecku na zabawę, jeśli ma ono choćby małą ranę, ponieważ ryzyko zakażenia jest bardzo duże.

Podziel się tym ważnym ostrzeżeniem z innymi. Gdy chodzi o zdrowie dzieci ostrożności nigdy za wiele!

Źródło i Fotografie: youtube.com