in

45-latka była pewna, że umrze, bo tak źle się czuła. Jednak lekarze mieli dla niej zaskakujące wieści.

Alison Dent właśnie dowiedziała się, że zostanie babcią. Jej jedyne dziecko – córka Kylie właśnie zaszła w ciążę.

Kylie miała już 26 lat. Alison jak dziś pamięta, kiedy ją urodziła. Była taka szczęśliwa ale wkrótce potem przeżyła ciężkie chwile. Obudziła się pewnej nocy cała we krwi i strasznym bólem brzucha. Wylądowała w szpitalu. Znaleziono liczne cysty i usunięto część szyjki macicy. Alison usłyszała wtedy, że jest bezpłodna i nie urodzi więcej dzieci.

Bardzo ciężko to przeżyła, bo planowała mieć co najmniej troje.

Ale pogodziła się z tym, ż czym nie była w stanie walczyć. Teraz cieszyła się ciążą córki i wierzyła, że ona będzie miała więcej dzieci.

Nagle jednak zaczęła bardzo źle się czuć. Zgłosiła się do lekarza, który na podstawie objawów stwierdził zespół jelita drażliwego. Nie pomagały leki i zmiana diety. Alison doskwierały bóle brzucha, wzdęcia, bolesne ruchy jelit i opuchnięte nogi.

Kiedy Kylie urodziła Ceseylee, Alison czuła się coraz gorzej i była przekonana, że umiera.

W końcu trafiła do szpitala z powodu bólu brzucha, którego nie mogła wytrzymać. Strach był ogromny była pewna, że ma nowotwór. Jednak po badaniu lekarz odesłał ją do gabinetu ginekologicznego. Tam usłyszała, że jest w 32 tygodniu ciąży!
 
„Byłam głupia, byłam w 32 tygodniu ciąży i nie miałam o tym pojęcia. Poczułam wielką ulgę, że to nic gorszego, ale dziecko to ostatnie czego bym się spodziewała.”
 
Odkąd lekarze powiedzieli, że nie będzie miała więcej dzieci nigdy nie stosowała zabezpieczeń i nie zaszła w ciążę, dopiero 26 lat później, gdy w ciąży była już jej starsza córka, nieoczekiwanie to się zdarzyło. Alison już nie miesiączkowała. Leczącemu ją lekarzowi także nie przyszło to do głowy.
 
8 tygodni później Alison urodziła syna Bobby’ego Charles’a. Jest młodszy od swojej siostrzenicy Caseylee.
 

 
Alison wierzy, że to cud i dar od losu. Dzieci się uwielbiają i spędzają ze sobą dużo czasu.