in

Znalazła dziecko, które zostało zakopane żywcem. Kiedy spotkała je po 20 latach, nie mogła opanować łez.

Około 20 lat temu Azita Milianian z Los Angeles biegała jak co rano. Towarzyszyły jej dwa psy, które zawsze grzecznie biegły równo z nią. Jednak tym razem oddaliły się na pobocze i uparcie węszyły. Azita dostrzegła, że ślady na ziemi sugerują, że mogło tam zostać coś zakopane. Nie podejrzewała, że to mogłoby być coś, co warto odkopać. Pomyślała, że może ktoś zakopał martwe zwierzę i psy to wywęszyły. Nie miała zamiaru tego ruszać i próbowała odciągnąć psy. Ale one nie dały się stamtąd zabrać.

Azita rozgarnęła ostrożnie ziemię.

I zobaczyła noworodka, który jakimś cudem jeszcze żył. Maluszek miał zaledwie kilka godzin i nie odciętą pępowinę. Azita zatrzymała przejeżdżający samochód, zawiadomiła policję i dziecko trafiło do szpitala, gdzie udzielono mu potrzebnej pomocy.

Wkrótce sprawa została zamknięta. Matki dziecka nie odnaleziono, a chłopiec został adoptowany. Azita straciła go z oczu i więcej miała nie spotkać.

Jednak to zdarzenie wywarło silne piętno na jej życiu, które już nigdy nie było takie samo.
Azita założyła organizację dla sierot Children of one planet, która pomaga osieroconym i porzuconym dzieciom z całego świata. Nigdy też nie przestała myśleć o chłopcu i zastanawiać się jak potoczyły się jego losy.

Próbowała różnych sposobów, by dowiedzieć się o nim czegoś, ale jej starania spełzły na niczym.
 

20-letni Matthew Whitaker żył w błogiej nieświadomości 19 lat. Dopiero rok temu dowiedział się o dramatycznych początkach swojego życia. Od chwili, gdy poznał prawdę starał się odszukać kobietę, która go uratowała.
 
W końcu, z pomocą stacji radiowej, udało się zorganizować spotkanie z wybawicielką. Kamery nagrały to wzruszające spotkanie.
 

“Czekałam na ciebie 20 lat. Jesteś dokładnie taki, jak sobie wyobrażałam. Dziękuję, że wkroczyłeś do mojego życia i je tak bardzo zmieniłeś” – powiedziała Azita Milanian.
 
Oboje stali się sobie bardzo bliskimi ludźmi. Los połączył ich 20 lat temu, z jakiegoś powodu rozdzielił, by złączyć znowu. Są dla siebie jak rodzina.

“Ona jest dla mnie jak matka, ona dała mi życie.” – powiedział Mattew
 

Tak wyglądało ich pierwsze, po 20 latach, spotkanie:
 

Z jakiegoś powodu los skrzyżował ich ścieżki…