in ,

Para zamieniła stary autobus w luksusowy dom dla czteroosobowej rodziny – Jego wnętrze zachwyca!

Młoda rodzina chciała polepszyć swoje życie. Chcieli żyć w sposób, w jaki większość ludzi nawet nie marzy – w starym szkolnym autobusie.

Para posiadająca Dove Londons prowadzi konto vlogowe i Instagram o nazwie Ordinary Extraordinary. Dokumentują swoje życie z małymi dziećmi i pokazują, jak to wszystko się sprawdza udostępniając co tydzień nowe filmiki i regularnie publikując zdjęcia.

Realizacja projektu zajęła im około 2 lata, ale była warta całej tej ciężkiej pracy i cierpliwości. Kiedy po raz pierwszy rozpoczęli działania, autobus szkolny był wtedy, no cóż, bardzo szkolnym autobusem. Cały pojazd musiał być całkowicie zmieniony.

Kiedy kupili autobus, nie prezentował się zbyt dobrze z zewnątrz.

Z wewnątrz też nie, uwierzcie. Aby zacząć prace, musieli wyciągnąć wszystkie siedzenia i usunąć podłogę.

Dzięki pomocy przyjaciół, dużej kreatywności i pracy po łokcie, udało im się przekształcić szkolny autobus w funkcjonalny, piękny dom dla czteroosobowej rodziny.
„To była nauka na wielu błędach” – mówią na filmiku zamieszczonym na Youtube.

Kiedy wchodzisz do domu na kółkach najpierw wita cię ręcznie robiony stojak na buty, dzięki któremu od razu czujesz się komfortowo.

Buty trzymane są za zasłoną, która ukrywa przód stojaka. Zaraz za wejściem znajduje się miejsce dla kierowcy. Wszystkie napisy z przodu oraz kontrolki opisane są w języku japońskim.

Następnie, zaraz po wejściu znajduje się salon. Jest zaskakująco przestronny, a okna wzdłuż całej ściany sprawiają, że wnętrze wydaje się otwarte.

Młoda para chciała mieć pewność, że stworzyła miejsca do siedzenia, które nie zajmą zbyt wiele przestrzeni na podłodze. Zaprojektowali więc specjalne miejsca do siedzenia, które rozkładają się i zamieniają w łóżka. To wszystko było możliwe poprzez zastosowanie wysokiej jakości materacy.
Łączenie wielu zastosowań przy jednym meblu pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, co jest kluczowe w tak małych przestrzeniach.

U podnóża jednej z sof postawili stół, który pełni również funkcję biblioteczki. Pod poduszkami na sofie umieszczono także schowek na koc i poduszki.

Jeśli chodzi o miejsce do spożywania posiłków, rozważali składany stolik, który można było przekształcić w duży stół. Rodzina często wynosi stół na zewnątrz, aby móc spożywać posiłki na świeżym powietrzu.

Za salonem znajdziemy rodzinną, minimalistyczną i praktyczną kuchnię.

Jeden z przyjaciół pomógł rodzinie stworzyć piękny blat ze schowkiem. Zdecydowali się również na zlew narożny z dodatkowym miejscem do przechowywania. Po przeciwnej stronie ustawili piekarnik z kuchenką. Cała żywność przechowywana jest w ukrytych szafkach, które znajdują się obok kuchenki.

Te niezwykle wyrafinowane zasłony skutecznie zatrzymują światło słoneczne w upalne dni, a w nocy zapewniają poczucie bezpieczeństwa i przytulny mrok.
Tuż za rozsuwanymi drzwiami znajduje się tylna część domu.

Najpierw widzimy piętrowe łóżko dla dwóch młodych chłopców. Dzięki temu każdy z nich ma swoją przestrzeń. Rodzice zadbali również o ich bezpieczeństwo i zamontowali specjalne barierki, aby nie wypadli z łóżka.

Łazienka znajduje się naprzeciwko łóżek piętrowych i została wyposażona tylko w podstawowe urządzenia.

Dove Londons posiada toaletę kompostującą, która jest popularnym wyborem w mobilnych domkach. Wbudowany został także prysznic w kolorze jasnego turkusu.

Kącik sypialniany znajduje się na samym końcu autobusu.

Używając drewna z odzysku, para stworzyła ramę łóżka i regały do swojej małej, lecz przytulnej przestrzeni do spania. Dodali półkę, która służy również jako biurko do komputera, tworząc w ten sposób mini biuro.

Aby w pełni zapoznać się z wnętrzem domu, obejrzyj poniższy filmik.