in

Będzie nowe świadczenie? Wiemy, na czym ma polegać auto plus.

Niewykluczone, że za jakiś czas osoby, które będą chciały kupić samochód, będą mogli liczyć na pomoc od państwa. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, lada moment może pojawić się świadczenie auto plus.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” przekazali, że rząd zastanawia się nad tym, aby wcielić ten projekt w życie. Jego celem byłoby pokrywanie odsetek od kredytu, który obywatel musiałby wziąć na zakup samochodu.

Auto plus już niebawem?

Jak się okazuje, w niedalekiej przyszłości obok świadczenia 500+ może pojawić się świadczenie auto plus. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że na ten temat trwa aktualnie gorąca dyskusja.

„Państwo mogłoby pokrywać odsetki od kredytów takiego samochodu. Oczywiście taki samochód musiałby być z określonej półki cenowej, aby nikt nas nie oskarżył, że dopłacamy do luksusowych limuzyn” – miał tłumaczyć jeden z polityków PiS Gazecie Wyborczej.

Rzecz jasna, póki co nie są znane szczegóły całego projektu. Nie wiadomo, jakie kryteria trzeba byłoby spełnić, aby móc ubiegać się o takie świadczenie.

Odkąd tylko do mediów wyciekły informacje o tym projekcie, Polacy zaczęli to żywo komentować.

Przeciwnicy są zdania, że nie ma sensu wprowadzać kolejnej zapomogi, która obciąży tylko budżet państwa. Są też jednak tacy, którym pomysł ten bardzo się podoba.

Jak wynika z doniesień dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, auto plus dotyczyłoby raczej wielodzietnych rodzin.

A wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: goniec.pl, BusinessInsider, Moto.pl, Popularne.pl