fot. freepik.com
in

Chcesz aby Twoje ubrania były zawsze śnieżnobiałe? Jest na to prosty i skuteczny sposób.

Gdy kupujemy nowe ubrania są one idealnie czyste i bielutkie. Ale niestety bez względu na to, jak bardzo się staramy, segregując pranie według kolorów i stosując nawet najlepsze środki piorące – z każdym praniem białe bluzki stają się coraz bardziej szare.

Białe ubrania szczególnie trudno utrzymać w dobrej formie ale jak się okazuje jest na to tajna broń. Nie musisz kupować drogich, specjalnych środków czyszczących, wystarczy, że masz kilka tabletek aspiryny w swojej apteczce!

Okazało się, że popularna Aspiryna nie tylko działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie ale również znalazła swoje zastosowanie w gospodarstwie domowym. Dzięki niej odzyskasz dawny odcień swoich białych ubrań. Istnieją 2 sposoby na jej użycie.

Weź 5 tabletek aspiryny i rozpuść w 2 litrach ciepłej wody. Można też rozdrobnić tabletki, aby szybciej się rozpuściły. Teraz umieść swoje szarawe ubrania w roztworze i pozostaw je by moczyły się przez 8 godzin, lub po prostu zostaw je na noc. Upewnij się, że wszystkie ubrania są całkowicie zanurzone w wodzie. Po wszystkim wypierz je w pralce.

Można też zdecydować się na drugi sposób i wrzucić aspirynę bezpośrednio do bębna pralki razem z praniem. Aspiryna oprócz walki z szarością, idealnie usuwa plamy z potu, a nawet krwi.

Pamiętaj, by ubrania poplamione krwią, moczyć tylko i wyłącznie w zimnej wodzie! By usunąć plamy wykonaj roztwór z 2 tabletek aspiryny oraz pół litra wody. Namocz ubrania na dwie lub trzy godziny, po czym wrzuć do prania.