in

Jako 10-latek ważył prawie 200 kg – jak wygląda dzisiaj? Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Gdy miał 10 lat, ważył aż 192 kg i został okrzyknięty „najgrubszym dzieckiem świata”. Arya Permena postanowił podzielić się swoją metamorfozą po operacji żołądka. Internauci nie mogą uwierzyć w to, co widzą.

Chłopiec schudł ponad 100 kilogramów

Ostatnie kilka miesięcy były naprawdę przełomowe w życiu nastolatka pochodzącego z Jawy z Indonezji. Poddał się on operacji żołądka i ostatecznie udało mu się schudnąć ponad 100 kilogramów. Sam przyznał, że to najlepsze, co go w życiu spotkało.

Arya Permana już niedługo skończy 14 lat. Gdy miał 10 lat, okrzyknięto go „najgrubszym dzieckiem świata”. Ciężko mu było się ruszać i normalnie funkcjonować. Każdy dzień dla niego stanowił prawdziwą udrękę i szereg wyzwań. Odczuwał fizyczny ból, a ludzie wokół nie rozumieli jego problemu.

Chłopak tylko jadł i leżał w łóżku. Nie mógł uczęszczać nawet na zajęcia szkolne. Rodzice w którymś momencie uznali, że muszą położyć temu kres. Arya został zmuszony do przestrzegania ścisłej diety, zaczął się ruszać i przeszedł operację żołądka.

Zanim wybuchła pandemia koronawirusa, wrócił do szkoły, a kontakty z ludźmi nie sprawiały mu już takich problemów.

„W 2015 roku nie spodziewałem się, że to wszystko będzie możliwe, bo będę mógł schudnąć. Teraz jest lepiej, tak inaczej” – wyznał Arya dla The Sun.

Chłopak nadal boryka się z problemem nadmiaru skóry, ale przyznał, że ma już w planach kolejną operację, która pozwoli się z tym pożegnać.

Źródło Fotografii: youtube/truly